Tapo Care (źródło: TP-Link)
Tapo Care (źródło: TP-Link)

TP-Link rusza ze swoją chmurą – świetne wieści dla użytkowników kamer Tapo

TP-Link uruchomił usługę chmurową dla kamer Tapo. W ramach subskrypcji umożliwione zostało zapisywanie nagrań, jakie rejestruje kamera, na serwerze, przechowywanie ich przez 30 dni oraz dostęp do materiału niezależnie od sytuacji (np. kradzieży sprzętu). Dodatkowo usługa zapewnia kilka przydatnych funkcji.

Zapis w chmurze również dla kamer Tapo

TP-Link, producent między innymi popularnych i niedrogich kamer monitoringu, które mieliśmy okazję już recenzować na łamach portalu, wprowadza właśnie na rynek usługę chmurową. Subskrypcja Tapo Care pozwala na zapis nagrań, które rejestruje każda nasza zainstalowana kamera Tapo, w chmurze i przechowywanie zarejestrowanego materiału przez 30 dni. Dostęp do filmów możemy uzyskać z poziomu smartfona nawet w przypadku, gdy kamera została skradziona lub zniszczona.

Tapo Care można wypróbować przez 30 dni za darmo. Po tym okresie cennik za usługę prezentuje się następująco:

  • 17,99 złotych miesięcznie lub 174,99 złotych rocznie (1 kamera),
  • 34,99 złotych miesięcznie lub 354,99 złotych rocznie (2 kamery),
  • 52,99 złotych miesięcznie lub 529,99 złotych rocznie (3 kamery),
  • 58,99 złotych miesięcznie lub 589,99 złotych rocznie (od 4 do 10 kamer).
Tapo-Care-wykrywanie (Źródło: TP-Link)
Tapo-Care-wykrywanie dźwięków (Źródło: TP-Link)

Dodatkowe funkcje Tapo Care dla kamer

Zapis nagrań w chmurze to nie jedyna funkcja, którą dodaje Tapo Care. Aktywowanie subskrypcji rozszerza również zakres możliwości kamer. Przede wszystkim klienci mogą uruchomić inteligentne powiadamianie – po wykryciu nieproszonej osoby czy podejrzanego ruchu do użytkownika wysłany zostaje alert z fragmentem wideo z kamery, na którym zarejestrowano niepożądaną aktywność. Funkcja przyda się więc w sytuacjach wymagających natychmiastowego reagowania jak włamanie czy… opieka nad dzieckiem lub zwierzęciem.

Powiadomienie może być bowiem wysyłane zarówno w razie podejrzanego ruchu, jak i dźwięku. Dodatkowo, poprzez wbudowany w kamerę mikrofon, dzięki dwukierunkowej transmisji audio, możemy np. upomnieć niesfornego pupila. Tapo Care oferuje także opcję śledzenia ruchu, co oznacza, że nasz pies nie zaszyje się nigdzie z naszymi kapciami poza zasięgiem wzroku.

Z szacunku dla życia osobistego użytkowników, Tapo Care pozwala na ustawienie stref prywatnych, czyli wyznaczonych obszarów, na których obraz nie jest rejestrowany.