TapoC320WS (Źródło: TP-Link)
TapoC320WS (Źródło: TP-Link)

Najnowsza kamera monitoringu zewnętrznego w ofercie TP-Link – Tapo C320WS

TP-Link do swojego wachlarza kamer Tapo dokłada najnowszy model do monitoringu zewnętrznego. Kamera monitoringu chwali się funkcją Starlight, która pozwala na rejestrację obrazu wysokiej jakości nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia.

Kamera z rodowodem

TP-Link to dostawca produktów sieciowych, specjalizujący się w sektorach MŚP oraz małych i domowych biurach, oferując routery, transmitery, przełączniki, kamery i inne rozwiązania inteligentne. Na łamach portalu mieliśmy już okazję recenzować jakiś czas temu modele kamer do monitoringu domowego tego producenta: Tapo C210 oraz Tapo C110. Produkty te odznaczały się bardzo dobrym przełożeniem jakości do ceny. Teraz do tego szacownego grona dołączył najnowszy model – Tapo C320WS.

Najnowszy członek rodziny Tapo to dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo domu podczas swojej nieobecności. Kamera wyposażona jest w czujnik ruchu natychmiast wysyłający powiadomienie na telefon gospodarza, gdy zostanie wykryty podejrzany ruch lub aktywność. Użytkownik może samodzielnie ustalić granicę, po przekroczeniu której kamera wysyła powiadomienie, a w razie prób sabotażu kamera uruchomi syrenę i alarm świetlny. Tapo C320WS oferuje także dwukierunkową transmisję audio, umożliwiającą rozmowę przez urządzenie, np. z kurierem.

Urządzenie pozwala rejestrować obraz w rozdzielczości 2K QHD (2560×1440), a dzięki zastosowaniu przetwornika o wysokiej czułości Starlight, Tapo C320WS bardzo dobrze radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia. Dostępny jest również tryb nocny w kolorze, zapewniający barwny obraz niezależnie od pory dnia. Nagrania z kamery można zapisywać na karcie microSD o pojemności do 256 GB.

Kamera TapoC320WS-starlight (Źródło: TP-Link)
Kamera TapoC320WS-starlight (Źródło: TP-Link)

Szeroka paleta możliwości za rozsądne pieniądze

Tapo C320WS można zarządzać za pomocą aplikacji, która obsługiwać może jednocześnie do 32 kamer. Kamerę można także zintegrować z systemami Asystent Google lub Amazon Alexa i sterować za pomocą głosu. Dodatkowo Tapo może łączyć się z siecią zarówno za pomocą kabla Ethernet, jak i przez WiFi. A to wszystko zamknięte w pyłoszczelnej obudowie z certyfikatem IP66.

Kamera jest już dostępna w sprzedaży w cenie wynoszącej 260 złotych. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją.