Router Huawei WiFi Mesh 7
fot. Huawei

Huawei WiFi Mesh 7 zapewni wysokie prędkości sieci na dużej powierzchni

W ofercie urządzeń sieciowych Huawei pojawił się router dla najbardziej wymagających. Jest on w stanie zapewnić bardzo wysoką przepustowość oraz pokryć zasięgiem sporą powierzchnię. Mowa o Huawei WiFi Mesh 7 – modelu, którym warto się zainteresować.

Router do biura i nie tylko

Huawei WiFi Mesh 7 to nowy router, który z pewnością przykuje uwagę osób mieszkających w domach o dużej powierzchni oraz właścicieli firm działających w biurach. Urządzenie jest w stanie objąć swoim zasięgiem nawet 550 metrów kwadratowych z możliwością rozszerzenia zasięgu o kolejne punkty dostępowe. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii Mesh, która tworzy siatkę połączeń pomiędzy routerami.

Dzięki wsparciu Super Seamless Roaming, obsługującej osiem algorytmów roamingu, jakość sieci obniża się jedynie w niewielkim stopniu (wzrost opóźnienia na poziomie 50 ms), a urządzenia podłączone do niej płynnie przełączają się pomiędzy jednostkami tworzącymi siatkę.

WiFi Mesh 7 jest w stanie obsługiwać nawet 250 smartfonów, tabletów czy komputerów, co świetnie sprawdzi się w biurach oraz przy podłączaniu wszelkiego rodzaju peryferiów Smart Home.

Nowy router Huawei, dzięki technologii AX6600 Tri-Band, oferuje łączność na trzech pasmach – 5 GHz-High, 5 GHz-Low oraz 2,4 GHz – których łączna przepustowość to nawet 6600 Mb/s. Dzięki temu, strumieniowanie multimediów w rozdzielczości 8K czy też obsługa kilkuset urządzeń na raz ma przebiegać bezproblemowo.

WiFi Mesh 7 został również wyposażony w modulację 4K QAM oraz antenę wielokierunkową 4X4 MIMO, co umożliwia wykorzystanie jego pełnego potencjału. Na obudowie umieszczono cztery porty Gigabit WAN/LAN.

Router Huawei WiFi Mesh 7
fot. Huawei

Huawei WiFi Mesh 7 jest wygodny w obsłudze

Poza licznymi rozwiązaniami, pozwalającymi na obsługę wielu urządzeń na sporej powierzchni, producent wyposażył swój najnowszy router także w kilka rozwiązań, ułatwiających skonfigurowanie i korzystanie z urządzenia. Jednym z ciekawszych jest obsługa aplikacji Huawei AI Life, pozwalającej na szybką konfigurację oraz zarządzanie ustawieniami punktu dostępowego. Można ją pobrać ze Sklepu Google Play, Apple App Store oraz Huawei App Gallery.

Huawei WiFi Mesh 7 ma również funkcję Huawei Share, która pozwala smartfonom z Androidem na szybkie przyłączenie się do sieci poprzez przyłożenie go do NFC Taga umieszczonego na obudowie. By jednak zadbać o bezpieczeństwo tego rozwiązania, Huawei wyposażył router w technologię Huawei HomeSec, zabezpieczającą urządzenie oraz sieć przed atakami brute force i innymi niebezpieczeństwami. Router obsługuje także szyfrowanie WPA3 i pozwala na skonfigurowanie sieci dla gości.

Router Huawei WiFi Mesh 7
fot. Huawei

Urządzenie można zakupić za pośrednictwem strony producenta lub w sklepie stacjonarnym w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie. Cena detaliczna wynosi 1899 złotych za zestaw składający się z dwóch satelitów.

Pod koniec grudnia ma się również pojawić wersja z jednym urządzeniem, a jej cena wyniesie 1099 złotych.