Briju - Wirtualna Przymierzalnia

Co powiecie na wirtualną przymierzalnię biżuterii? Poznajcie Briju JewelARy

Pomysły na wykorzystanie technologii AR, potrafią zaskoczyć nawet największego maniaka technologii. Briju to już ponad stuletnia, polska firma jubilerska, która postanowiła stworzyć pierwszą, wirtualną przymierzalnię biżuterii na świecie.

Briju, czyli salon jubilerski w Twoim domu!

Briju JewelARy – tak dokładnie nazywa się moduł w aplikacji jubilera, pozwalający na przymierzanie biżuterii w ramach technologii AR. Jest to zaskakująco rozbudowany moduł – umożliwia przymierzanie poszczególnych elementy biżuterii, takie jak: pierścionki, kolczyki, zawieszki, a nawet obrączki ślubne. I to wszystko bez wychodzenia z domu!

Aplikacja wykorzystuje do działania dwie kamery. Tylna służy do lokalizacji palca oraz umieszczenia na nim pierścionka. Przednia pomoże natomiast przymierzyć kolczyki oraz zawieszki na szyję. Oprócz zabawy z biżuterią w AR, program udostępni każdy z produktów widoku 360°.

W każdym z trybów przymierzalni użytkownik może nie tylko zapisać dowolny widok kamery w galerii zdjęć, ale też podzielić się nim z innymi bezpośrednio z poziomu aplikacji. Tak przygotowaną wizualizację można będzie przekazać za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości czy mediów społecznościowych. Co więcej, aplikacja pozwala też na przejście bezpośrednio do wybranego produktu w sklepie internetowym, umożliwiając tym samym zakup przymierzonej biżuterii.

Patrycja Ślusarek, Marketing Manager w Briju

Ubierz zdjęcie w pierścionek

Co ciekawe, aplikacja Briju umożliwia także przymierzanie dowolnych produktów na dwuwymiarowe zdjęcia. Program jest dostępny na systemach Android (od 7.0 w górę) oraz iOS (na iPhone’ach od modelu X, z wyłączeniem modelu iPhone SE).

Trudno na tę chwilę uwierzyć, że aplikacja AR zastąpi klientom salonów jubilerskich wizytę w salonie. Biżuteria to jednak dość droga inwestycja, dlatego warto upewnić się, że wszystko pasuje na żywo. Jeżeli chcemy za to tylko sprawdzić ofertę jubilera, być może AR jest świetną drogą w rozwoju ogólnej prezentacji produktów.

Choć sam raczej nie skorzystam, to wielu – w szczególności Paniom – z pewnością ten koncept się spodoba.