realme Smart Cam 360° - wreszcie kamera monitoringu, która nie wygląda, jak każda inna

realme Smart Cam 360° – wreszcie kamera monitoringu, która nie wygląda, jak każda inna

Wybór taniej kamery inteligentnej do najprostszych nie należy. Na szczęście nie przez wzgląd na ich brak na rynku czy też ich beznadziejność, a właśnie wprost przeciwnie – jest ich na rynku tak dużo, że właściwie coraz trudniej jest się wśród nich odnaleźć. A teraz wybór będzie jeszcze trudniejszy, bo w sprzedaży w Polsce debiutuje nowość w postaci realme Smart Cam 360°.

Wszystkie kamery na jedno kopyto

Zanim przejdę do najważniejszych kwestii urządzenia, czyli parametrów technicznych, zwrócę Waszą uwagę na wzornictwo Smart Cam 360°. W przeciwieństwie do większości sprzętu tego typu, bryła kamery realme nie jest generyczna – producent chciał tu dodać coś od siebie i, w mojej opinii, nieźle mu się to udało. 

Wystarczyło właściwie jedynie zrezygnować z wszechobecnych obłości, by otrzymać konstrukcję, która się wyróżnia na tle konkurencji. Nie wiem, jak Wam – mi to pasuje.

realme Smart Cam 360° - wreszcie kamera monitoringu, która nie wygląda, jak każda inna

Co oferuje Smart Cam 360°?

No dobrze, ale wygląd wyglądem, a to przecież nie to jest w przypadku inteligentnych kamer monitoringu najważniejsze. Zacznijmy od tego, że Smart Cam 360° rejestruje wideo w jakości Full HD, o polu widzenia 360° w poziomie o 110° w pionie – co ważne, można ją zarówno postawić, jak i powiesić przy suficie. realme chwali się, że dzięki specjalnemu algorytmowi nie powinniśmy się martwić o zniekształcenia na krawędziach obrazu. 

Obracanie kamery jest możliwe dzięki podwójnym silnikom, a to z kolei ułatwia wykrywanie ruchu i rozróżnianie ludzi od zwierząt domowych oraz ich śledzenie w czasie rzeczywistym po wykryciu intruza. Co więcej, dzięki mikrofonowi możemy słyszeć wszystko, co dzieje się w pobliżu kamery, z kolei głośnik pozwoli przekazać nasz komunikat. Dwustronna komunikacja przyda się np. do opieki nad pupilem, którego musimy zostawić samego na kilka godzin w domu.

Z nagraniami w nocy kamera Smart Cam 360° też powinna sobie radzić – realme chwali się zastosowaniem technologii WDR, algorytmami redukcji szumów oraz monitorowaniem otoczenia w podczerwieni (do 10 metrów).

Nagrania z kamery realme przechowywane są na karcie pamięci – do 128 GB, bez opcji wysyłania do chmury (co jest raczej rzadko spotykane w tanich urządzeniach). Ciekawostką jest natomiast zintegrowany wzmacniacz sygnału WiFi, którego zadaniem jest wykorzystanie kamery jako repeatera, gdy korzystamy z więcej niż jednej kamery realme.

Zarządzanie z poziomu realme Link

Do obsługi kamery Smart Cam 360° służy aplikacja realme Link, w której to możemy ustawić powiadomienia o wykryciu ruchu czy na bieżąco śledzić to, co dzieje się przed obiektywem urządzenia. Możemy też uruchomić alarm, jeśli sytuacja tego wymaga.

Cena i dostępność Smart Cam 360°

Kamera Smart Cam 360° jest już dostępna w sprzedaży w Polsce w cenie wynoszącej 229 złotych.