huawei butelka na wodę termos harmony os
(źródło: Huawei)

Huawei stworzył smart termos z HarmonyOS

Kreatywność producentów inteligentnych sprzętów nigdy nie przestanie zaskakiwać. Przykładowo, Huawei wypuścił na rynek inteligentną butelkę na wodę – to dopiero nazywa się budowanie smart home od podstaw.

HarmonyOS dla każdego sprzętu Huawei

Kiedy Huawei ogłaszał uniezależnienie się od Androida i proces przejścia na własny system operacyjny, nazwany HarmonyOS, mówiło się o jego wszechstronności i uniwersalności. Autorskie rozwiązanie producenta miało znaleźć zastosowanie zarówno w smartfonach i tabletach, jak i urządzeniach wyposażenia domowego. Nie spodziewaliśmy się jednak wykorzystania HarmonyOS w… inteligentnym termosie.

A właśnie taki sprzęt pojawił się w chińskim sklepie Vmall, zajmującym się sprzedażą sprzętów producenta. Według opisu widniejącego na stronie produktu, inteligentna butelka wykonana jest ze stali nierdzewnej typu 316L.

Dostępna jest w trzech kolorach – białym, czarnym i niebieskim. Wszystkie mają jednak czarny pasek, który w rzeczywistości okazuje się być niewielkim, dotykowym wyświetlaczem.

Może być na nim wyświetlane imię właściciela, temperatura znajdującego się w środku napoju lub ile pozostało go w środku termosu. Warto wspomnieć o dokładności wskazań na wyświetlaczu – producent zapewnia, że rozbieżność pomiędzy wartościami na ekranie butelki, a stanem faktycznym, może wynosić do 8%.

Opisane powyżej informacje dotyczące zawartości inteligentnego termosu można również sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfon. Posiadacze urządzeń Huawei z EMUI 11 lub nowszym mają możliwość szybkiego podejrzenia stanu swojego ulubionego napoju bez konieczności sięgania po butelkę do torby lub plecaka. Wszystko dzięki połączeniu Bluetooth i systemowi HarmonyOS Connect, w które został wyposażony nowy produkt.

huawei butelka na wodę termos harmony os
(źródło: Huawei)

Termos został pokryty specjalną powłoką antybakteryjną, dzięki której zabija do 99,9% bakterii. Huawei zapewnia, że produkt jest w stanie utrzymać stałą temperaturę do 12 godzin. W dodatku, jest ona w pełni odporna na zachlapanie lub zanurzenie na głębokość do jednego metra i spełnia normę IPX7. Co prawda nie powinno to nikogo dziwić, lecz jest to istotny punkt specyfikacji.

Smart Termos Huawei ma wbudowaną baterię o pojemności 250 mAh, która powinna wystarczyć na 20 dni użytkowania. Gdy się wyczerpie, wystarczy podłączyć urządzenie do magnetycznej ładowarki dołączonej do zestawu. Niestety, nie jest to żadna z powszechnie wykorzystywanych technologii, jak na przykład Qi – produkt działa w oparciu o autorskie rozwiązanie producenta.  

W sklepie Vmall termos z HarmonyOS dostępny jest za 159 jenów, co w przeliczeniu daje około 100 złotych. Nie jest jednak jasne czy oraz kiedy Huawei planuje rozpocząć jego sprzedaż poza Chinami.