Huawei Smart Glass inteligentne okulary z systemem HarmonyOS
fot. Huawei

Huawei stworzył własne inteligentne okulary z systemem HarmonyOS

Huawei nie przestaje zaskakiwać. Całkiem niedawno informowaliśmy, że firma stworzyła inteligentny termos działający pod kontrolą autorskiego systemu HarmonyOS. Na chińskiej stronie producenta pojawił się kolejny produkt wykorzystujący to oprogramowanie – inteligentne okulary Huawei Smart Glass. Co oferują?

Huawei Smart Glass – nowe inteligentne okulary z HarmonyOS

Nowy produkt pojawił się bez większych zapowiedzi na stronie producenta przeznaczonej na rynek chiński. Według znajdujących się tam informacji okulary Huawei są dostępne w kilku kształtach, a ich przednia część jest wymienna.

To rozwiązanie z pewnością ucieszy osoby korzystające z różnych rodzajów soczewek w określonych sytuacjach. Możliwość szybkiej zmiany soczewek oraz części oprawy to najciekawsza nie-smart funkcja nowych okularów. Producent zapewnia o wysokiej jakości materiałów, które zostały użyte w produkcji, dzięki czemu Huawei Smart Glass mają być lekkie, wygodne w noszeniu i wytrzymałe.

Najciekawsze rzeczy znajdują się jednak w środku. Oprawa okularów została naszpikowana elektroniką – w zausznikach znalazły się miniaturowe głośniki, pozwalające na słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów głosowych, a na bocznym panelu umieszczono płytkę dotykową, umożliwiającą wygodne sterowanie inteligentnymi funkcjami urządzenia.

Okulary Huawei Smart Glass działają pod kontrolą HarmonyOS i mają wbudowaną asystentkę głosową Celia. Nie tylko wykonuje ona polecenia, takie jak nawiązywanie połączeń i sterowanie odtwarzaczem muzyki, ale również dba o poprawną posturę użytkownika.

Jeśli wbudowany żyroskop wykryje, że noszący okulary się garbi, urządzenie poinformuje go o tym. Statystyki na temat zdrowej postury są zbierane w dedykowanej aplikacji, gdzie można je łatwo przejrzeć i uzyskać wskazówki na temat zdrowia odcinka szyjnego kręgosłupa.

Dzięki wbudowanej baterii o pojemności 85 mAh, okulary są w stanie zaoferować 6 godzin słuchania muzyki lub 4,5 godziny prowadzenia rozmów głosowych przy domyślnych ustawieniach i poziomie głośności 60%. Jeśli nie będziemy korzystać z inteligentnych funkcji okularów, te wytrzymają w stanie czuwania do 48 godzin na jednym ładowaniu. Naładowanie baterii do pełna zajmuje około 85 minut i odbywa się za pomocą przewodu USB-C.

Huawei Smart Glass oferują łączność Bluetooth 5.2 i mogą być podłączone do dwóch urządzeń jednocześnie. Urządzenie jest odporne na pot i zachlapania – spełnia normę IPX4.

Producent zapewnia współpracę ze smartfonami z Androidem z nakładką EMUI 10 lub nowszą oraz urządzeniami działającymi pod kontrolą Harmony OS 2.0 lub nowszego.

Huawei Smart Glass inteligentne okulary z systemem HarmonyOS
fot. Huawei

Cena i dostępność Huawei Smart Glass

Nowe inteligentne okulary Huawei są dostępne w chińskim sklepie producenta VMall. Ich cena to 1699 juanów, czyli około 1085 złotych. Producent oferuje je również w zestawie ze słuchawkami Huawei FreeBuds 4 w obniżonej cenie 2298 juanów (ok. 1470 złotych).

Na ten moment, nie ma możliwości kupienia ich poza Chinami. Nie wiadomo, czy producent planuje rozszerzenie dostępności tego produktu, lecz domyślam się, że okulary raczej nie dotrą do Europy w najbliższym czasie.