Telewizory i monitory Samsunga ze wsparciem nowego standardu HDR10+ GAMING

Telewizory i monitory Samsunga ze wsparciem nowego standardu HDR10+ GAMING

Wybrane urządzenia Samsunga, które pojawią się na rynku w 2022 roku, obsłużą nowy standard HDR skierowany do graczy. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszych wrażeń z rozgrywki w wysokiej jakości obrazu.

HDR10+ GAMING to nowy standard opracowany przez firmę HDR10+ Technologies. Pozwala on twórcom gier na wyniesienie jakości obrazu w swoich tytułach na jeszcze wyższy poziom. Pozwoli on na wprowadzenie jednolitej kalibracji wszystkich zgodnych ekranów i urządzeń. W praktyce przeniesie się to na jeszcze bardziej spójną rozgrywkę wśród wielu członków gamerskiej społeczności, pozwalające na niesamowicie realistyczne przeniesienie się do świata gry.

Rozwiązanie stworzone z myślą o graczach jest kolejnym wielkim krokiem na rzecz rozwoju HDR10+. Wprowadzony cztery lata temu standard cieszy się obecnie ogromną popularnością na całym świecie, zarówno wśród użytkowników, jak i producentów sprzętu.

HDR10+ GAMING w przyszłorocznych ekranach Samsunga

Tuż przed samymi świętami firma Samsung przekazała świetne wiadomości dla graczy. Wybrane monitory i telewizory producenta, które pojawią się na rynku w 2022 roku, otrzymają wsparcie nowego standardu HDR10+ GAMING.

Dzięki wprowadzeniu HDR10+ GAMING do przyszłorocznych produktów Samsunga, społeczność graczy będzie mogła się cieszyć jeszcze lepszymi wrażeniami podczas rozgrywki. Oprócz jakości HDR, nowy standard wprowadza także obsługę VRR (Variable Refresh Rate, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania), prędkość wyświetlania obrazu większą niż 120 Hz oraz znacznie zmniejsza poziom opóźnień.

Producent zapewnia, że HDR10+ GAMING przede wszystkim pozwoli zapewnić zapierającą dech w piersiach jakość obrazu, w pełni zgodną z wizją twórców gier. Obsługa tego formatu to również natychmiastowa reakcja monitora lub telewizora na zmieniające się otoczenie i ruchy przeciwników. Eliminacja konieczności dostosowania ustawień graficznych ma pozwolić na wierne odwzorowanie detali, które dotychczas było ograniczone wyłącznie do materiałów wideo w standardzie HDR10+.

Jak informuje Samsung, zarówno informacje techniczne dotyczące nowego standardu, jak również kolejne produkty, w których zostanie on wykorzystany, mają zadebiutować na nadchodzących targach CES 2022. Wśród nich znajdzie się nowa gra „Happy Trails and the Kidnapped Princess” studia Game Mechanic Studios, która zostanie wydana w 2022 roku. Na CES 2022 ma również zostać ogłoszona gra Saber Interactive, która także obsłuży standard HDR10+ GAMING.

Czymże byłyby jednak monitory oraz gry bez zgodnych kart graficznych. Według zapowiedzi Samsunga, GPU NVIDIA GeForce z serii RTX 30, RTX 20 oraz GTX 16 będą wspierać najnowsze rozwiązanie. Odpowiednie sterowniki dla tych podzespołów będą udostępnione przez zielonych w 2022 roku.