Nowości z linii Bespoke, źródło: Samsung
Nowości z linii Bespoke, źródło: Samsung

Sztuczna inteligencja w piekarniku Bespoke. Samsung pokazuje kolejne nowości

Firma Samsung z uwagi na CES 2023 przedstawia piekarnik Bespoke AI oraz kolejne lodówki, który zaprezentuje w tegorocznej edycji. Co tym razem zaoferował producent?

Nowości w AGD Samsunga

Pisaliśmy już o nowej lodówce, w której producent zdecydował się wbudować 32-calowy telewizor oraz hub, co pozwala na kontrolę i monitoring całego inteligentnego domu, a także zapewnienie rozrywki dla całej rodziny. Teraz do gamy urządzeń Samsung dołączył piekarnik Bespoke AI Oven oraz kolejne lodówki z zamrażarką.

Sztuczna inteligencja w piekarniku Bespoke

Dzięki algorytmom AI możliwe jest zoptymalizowanie ustawienia gotowania z jednoczesnym kontrolowaniem jego stanu w oparciu o nadane przez użytkownika parametry, takie jak tryb pracy piekarnika, temperatura oraz czas zalecany przez producenta.

System AI Pro Cooking, wprowadzony do nowego urządzenia AGD wraz z oprzyrządowaniem w postaci wewnętrznej kamery, zapewaniają działanie funkcji Sense Inside, dzięki której piekarnik może poinformować użytkownika o stanie jedzenia, co zapobiega przypaleniu posiłku. Wprowadzony algorytm sztucznej inteligencji jest w stanie rozpoznać 80 różnych potraw i użytych do ich przygotowania składników.

Piekarnik Bespoke Ai, źródło: Samsung
Piekarnik Bespoke Ai, źródło: Samsung

Nowość z rodziny Bespoke komunikuje się z użytkownikiem za pomocą smartfona i pozwala wykorzystywać możliwości aplikacji SmartThings Cooking, a także Samsung Health, co może być sporym ułatwieniem dla sportowców, osób pragnących żyć zdrowo czy też trzymających dietę.

Producent w konstrukcji podjął decyzję o rezygnacji z tradycyjnego uchwytu i zastosował funkcję Push to Open Door, co koniec końców wpływa na całkowitą estetykę urządzenia. Piekarnik dostępny jest w pięciu wersjach na terenie Europy, a do Ameryki Północnej trafi w trzecim kwartale 2023 roku.

Nowe lodówki wypełnione technologią

Do rodziny Samsunga dołączyły także lodówki Bespoke Side-by-Side z automatycznym otwieraniem drzwi, która została wykończona przez producenta estetycznym panelem ze szkła i stali nierdzewnej, a także lodówka z zamrażarką montowaną na górze na zamówienie.

Drzwi lodówek dostępne są w różnych kolorystykach do wyboru, co było już możliwe w poprzednich wersjach Bespoke i znacząco zwiększa możliwości dopasowania sprzętu do frontów szafek kuchennych.

Nowa lodówka Bespoke Side-by-Side, źródło: Samsung
Nowa lodówka Bespoke Side-by-Side, źródło: Samsung

Nowa lodówka Side-by-Side otrzymała funkcję Beverage Center, dzięki której możliwe jest jej podłączenie do dystrybutora wody, a także automatycznego dzbanka na wodę z zaparzaczem. Producent uzupełnił całość rónież o kostkarkę do lodu.

Zarówno w lodówce Side-by-Side, jak i lodówce z  zamrażarką montowaną od góry na zamówienie, Samsung oferuje funkcje Optimal Fresh Zone+ i Active Fresh Filter, dzięki czemu produkty mają być zawsze świeże, a bakterie, jak twierdzi producent, wyeliminowane na poziomie 99,99%. Samsung dał również dostęp do trybu oszczędzania AI Energy Mode.

Lodówka Side-by-Side trafi na rynek USA w pierwszym kwartale 2023 roku, natomiast lodówki z zamrażarką montowaną od góry na zamówienie początkowo trafią do Tajlandii w marcu tego roku, a później zostaną wprowadzone do innych regionów świata.