Google Home Google Nest

Pilot do telewizora w Google Home! Jak działa system po nowej aktualizacji?

Do aplikacji Google Home można wprowadzić całkiem sporo inteligentnych urządzeń różnych producentów, jednak zazwyczaj wiąże się to z wieloma ograniczeniami. Od teraz firma Google umożliwiła sterowanie telewizorami, oczyszczaczami powietrza, wentylatorami, a także odkurzaczami z poziomu aplikacji na smartfona.

Jakie możliwości daje pilot w Google Home?

Google Home to jedna z aplikacji, która, poprzez aktualizacje, ciągle dostosowuje się do użytkownika i kolejnych smart urządzeń, które znacząco poprawiają nasz komfort życia. Firma teraz dodała opcję, dzięki której możliwe jest sterowanie inteligentnymi telewizorami z Android TV lub Google TV oraz kilkoma innymi urządzeniami za pomocą dotykowego pilota wewnątrz aplikacji na smartfony.

Za pomocą pilota możliwe jest wyciszanie, zmienianie poziomu głośności, a także sterowanie aplikacjami poprzez nawigowanie wskazówką w postaci czarnej kropki. Google Home pozwala również na płynne przewijanie ekranu i feedu aplikacji streamingowych, jak również wyszukiwanie za pomocą klawiatury. Da się również wyłączyć telewizor.

Wypróbowaliśmy pilot z Google Home!

Powiem szczerze, że wypróbowałam już tę wersję pilota dla kilku moich smart urządzeń, do których należy m. in. telewizor Xiaomi oraz Samsunga wraz z dekoderem Canal+ Box, i mogę wszystkie pozostałe aplikacje imitujące pilot odinstalować, a tradycyjne i klawiaturę TV schować do szafy. Korzystanie z telewizora, również w obrębie urządzeń pomocniczych w postaci dekoderów, jest szybkie, a wyszukiwanie filmów czy seriali po tytule jeszcze nigdy nie było takie proste i sprawne.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi również bez problemu można uruchomić lub wyłączyć w obrębie Google Home, to samo w przypadku robota odkurzającego, choć faktem są spore ograniczenia w aplikacji. Niestety na ten moment niemożliwe jest poznanie parametrów jakości powietrza czy temperatury w pomieszczeniu, które mierzy oczyszczacz.

Pilot robota również jest ograniczony do stanu on/off i Google Home nie daje możliwości wybrania stref odkurzania, trybu czyszczenia czy poziomu wody. Dla tych urządzeń podstawową aplikacją zarządzającą zdecydowanie pozostaje Xiaomi Home. Mam jednak nadzieję, że kiedyś Google połączy mój smart home w obrębie jednej aplikacji, dając przy tym dostęp do całej gamy funkcji dostępnych u poszczególnych producentów urządzeń.

Z czasem aktualizacja ma dotrzeć do kolejnych urządzeń i telewizorów, a dostęp (podobno) otrzymała tylko ograniczona liczba użytkowników. Niektórzy będą musieli jeszcze cierpliwie zaczekać, ale warto!