The Blu (Źródło: Wevr)
The Blu (Źródło: Wevr)

The Blu z nową zawartością – podwodna przygoda VR dostępna na Steam

Klasyk VR z 2016 roku powraca z nową zawartością. Odświeżona gra VR o eksploracji mórz i oceanów – The Blu – jest już dostępna na Steam wraz z darmowym epizodem.

Dobry czas dla fanów VR

Wirtualna rzeczywistość świętuję tryumfy – na rynku jest dostępnych coraz więcej urządzeń, pozwalających na zanurzenie się w wirtualnych światach, na horyzoncie widnieją projekty urządzeń dotykowych, a oferta gier i symulacji VR jest już bardzo, bardzo bogata. Kilka dni temu zaś do biblioteki Steam dołączyła nowa, odświeżona wersja klasyka VR, pozwalającego zmierzyć się oko w oko z podwodną fauną i florą.

The Blu swoją premierę miało w 2016, kiedy to spotkanie z majestatycznym Płetwalem Błękitnym zrobiło na szczęśliwych posiadaczach zestawów VR niesamowite wrażenie i przyniosło serii nagrodę Sundance Film Festival.

The Blu

The Blu za darmo wraz z dodatkowymi, płatnymi DLC

Po prawie 7 latach od premiery autorzy The Blu – studio Wevr – powracają z odświeżoną wersją swojego dzieła. Znany już odcinek, prezentujący spotkanie z wielorybem, dostępny jest za darmo, a szereg dodatkowych epizodów dostępny jest w ramach DLC w cenie 9 złotych za sztukę.

Możemy dzięki nim zwiedzać rafę koralową, mroczne i niezbadane głębiny oraz zaprzyjaźnić się z rekinem młotem. Studio zaktualizowało również nawigację i mechanikę przemieszczania się do dzisiejszych standardów, a także dodało obsługę śledzenia dłoni.

Twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach i już zapowiadają kolejne epizody oraz oferują wsparcie dla twórców niezależnych dzięki swojej platformie WVS:

Idąc dalej, będziemy nadal opracowywać nowe, unikalne odcinki DLC i… zamierzamy otworzyć TheBlu na twórców z całego świata, którzy tworzą wszelkiego rodzaju nowe spotkania oceaniczne z niezliczonymi gatunkami i siedliskami.

Wevr

The Blu dostępne jest na Steam oraz już niebawem na platformie Quest. Dla tych, których zainteresowała gra, ale nie mają jeszcze potrzebnego sprzętu – tylko do dziś HTC oferuje promocje na swoje urządzenia i akcesoria VR.