PlayStation VR2 w pełnej krasie
PlayStation VR2 w pełnej krasie

PlayStation VR 2 jest już dostępne w przedsprzedaży w Polsce!

PlayStation VR 2 można już oficjalnie zamówić w ofercie przedsprzedażowej, w sklepach w Polsce. Ile kosztuje ten headset na rodzimym rynku?

Pamiętacie, jak informowaliśmy Was o oficjalnym debiucie PlayStation VR 2? Obecnie możemy już składać zamówienia przedpremierowe u oficjalnych partnerów marki. Jak pewnie się domyślacie, jest nieco drożej, niż w przypadku podanych wcześniej cen w euro, po przeliczeniu na złotówki…

PlayStation VR 2 w ofercie przedsprzedażowej

Zacznijmy może od pierwszego, podstawowego zestawu, w skład którego wchodzi samo urządzenie. Jak pamiętacie, jego wartość została ustalona na 599,99 euro, czyli w przeliczeniu około 2822 złote. Jednak mało kto chyba łudził się, że będzie to ostateczna kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za sprzęt.

Obecnie da się zamówić go w RTVeuroAGD, a cena zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony wynosi tam 2999 złotych. Zauważalnie drożej, ale jeśli mam być szczery, to wciąż mniejsza kwota od tej, którą spodziewałem się zobaczyć. Jak wygląda sytuacja cenowa zestawu z grą?

PSVR 2 - podstawa
Źródło: PlayStation

Również jest drożej, ale ponownie – nie o tyle, ile się spodziewałem. Zestaw PSVR2 z grą Horizon Call of the Mountain, został wyceniony bowiem na 3299 złotych. To 269 złotych różnicy względem mojego wyliczenia. Niemniej wydawało mi się, że kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za ten zestaw w Polsce, wyniesie około 3400 złotych. Na szczęście się myliłem, choć trzeba przyznać, że niewiele.

Ile kosztuje zestaw konsola + PSVR2?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista – więcej, niż w przypadku poprzedniej generacji. Kiedy kupowałem PS4 Pro, wraz z dodatkowym kontrolerem oraz pierwszym PlayStation VR w zestawie z grami, to za wszystko zapłaciłem niecałe 3200 złotych. Gdybym chciał kupić taki zestaw dla obecnej generacji…

Cóż, podsumujmy – konsola PlayStation 5 (wersja bez napędu, bo tańsza) w komplecie z God of War: Ragnarok i słuchawkami, to koszt 3149 złotych. Dodatkowo zestaw PlayStation VR 2 z grą (bo po co nam gogle, jeśli nie możemy z nich skorzystać), to kwota 3299 złotych. Także po zsumowaniu, za zestaw zapłacimy 6448 złotych. Ach, przepraszam, zapomniałem o dodatkowym padzie – razem z nim wyjdzie dokładnie 6797 złotych.