PlayStation VR2 w pełnej krasie
PlayStation VR2 w pełnej krasie

PlayStation VR 2 – kiedy premiera? Jaka cena? Wszystko wiemy!

PlayStation VR 2 zadebiutuje 22 lutego 2023 roku. Zamówienia przedpremierowe można składać od 15 listopada, na stronie PlayStation. Teraz istotna sprawa: za ile?

PlayStation VR 2 to następna generacja sprzętu do wirtualnej rzeczywistości, dla konsoli Sony PlayStation 5. Pierwsze gogle VR zadebiutowały podczas panowania poprzedniej generacji i były jednym z najpopularniejszych zestawów VR w 2020 roku. Do Sony należało bowiem aż 21,9% rynku VR. Firmę wyprzedzała tylko Meta, która trzęsła niemal 40 procentami.

To niesamowicie dobry wynik, szczególnie, że trzeci najwyższy wynik oscylował w granicach 9-ciu procent, a sam headset był nie dość, że pierwszym zestawem VR od Sony, to jeszcze przeznaczonym konkretnej konsoli. Wraz z nadejściem PlayStation 5, korporacja zdecydowała się nieodpłatnie udostępnić adaptery, pozwalające podłączyć gogle PSVR do nowej konsoli.

Istniały już jednak przesłanki świadczące o tym, iż Sony pracuje nad nowym zestawem PlayStation VR. Od mglistej, czyli faktu, iż PSVR mógł działać z grami na PlayStation 5 tylko w ramach wstecznej kompatybilności, po różnego rodzaju przecieki i domniemania. Średnio co miesiąc dostawaliśmy coraz to nowsze informacje – najpierw poznaliśmy specyfikację tegoż urządzenia, a potem dowiedzieliśmy się, jak ma ono wyglądać.

Znamy datę premiery i cenę PlayStation VR 2

Oficjalny blog PlayStation opublikował informację, iż PSVR 2 zadebiutuje 22 lutego 2023 roku. Zamówienia przedpremierowe będą natomiast przyjmowane już od 15 listopada. Osoby zainteresowane zestawem mogą jednak już teraz zarejestrować się do kolejki, aby mieć możliwość złożenia zamówienia przedpremierowego.

22 lutego premierę będą miały 3 produkty – zestaw PlayStation VR 2, zestaw PlayStation VR 2 wraz z grą Horizon Call of the Mountain oraz stacja ładowania do kontrolerów. Na ile zostały wycenione poszczególne opcje?

PlayStation VR 2 - kiedy premiera? Jaka cena? Wszystko wiemy!

Podstawowa wersja PlayStation VR 2 zawierać będzie headset, kontrolery Sense oraz słuchawki stereo. Została wyceniona na 599,99 euro, co przy obecnym kursie wynosi około 2821 złotych.

PlayStation VR 2 - kiedy premiera? Jaka cena? Wszystko wiemy!

Zestaw PlayStation VR 2 wraz z grą, zawierać będzie: headset, kontrolery Sense, słuchawki stereo oraz kod do zrealizowania w PlayStation Store, uprawniający do pobrania Horizon Call of the Mountain. Cena tego pakietu ma wynieść 649,99 euro, czyli niecałe 3060 złotych.

PlayStation VR 2 - kiedy premiera? Jaka cena? Wszystko wiemy!

Ostatnim urządzeniem, które pojawi się wraz z końcówką lutego, jest stacja ładująca do kontrolerów Sense. Akcesorium zostało wycenione na kwotę 49,99 euro, czyli około 235 złotych.

Czy kupowanie gogli ma sens, jeśli nie będzie w co grać?

Sony dość kontrowersyjnie ogłosiło, że na PSVR 2 nie będzie można grać w tytuły z pierwszego PlayStation VR. Taka decyzja znacznie redukuje startową bibliotekę gier. Na szczęście jednak zapowiedziano również, że na start gracze dostaną do dyspozycji 20 tytułów gier, wliczając w to wspomniany już wcześniej Horizon Call of the Mountain.