Oficjalny wygląd PlayStation VR 2 (źródło: PlayStation Blog)
Oficjalny wygląd PlayStation VR 2 (źródło: PlayStation Blog)

Poznaliśmy wygląd PlayStation VR2

Sporą niespodziankę zaserwowało dzisiaj Sony, ujawniając oficjalny wygląd hełmu PlayStation VR2. Pierwsze grafiki nie pozostawiają żadnych złudzeń. Jest to system, który będzie idealnie akompaniował konsoli PlayStation 5. Pod warunkiem, że uda się Wam w nią zaopatrzyć.

Kuliste kształty

Podobnie jak ujawniony wcześniej kontroler VR2 Sense, PlayStation VR2 przybiera dość okrągłe kształty. Czarno-biała kolorystyka pasuje do oryginalnego zestawu PlayStation 5, dlatego też, jeśli trzymacie wszystkie akcesoria w salonie, nowy headset z pewnością dopasuje się do reszty sprzętu. Zaokrąglone krawędzie przypominają również słuchawki Sony PULSE 3D, także dedykowane do konsoli obecnej generacji.

W swoim wpisie na blogu, Sony chwali się długimi testami, mającymi zapewnić ergonomię oraz komfort użytkowania osób o różnych rozmiarach głowy. Co ciekawe – podobnie, jak wszystkie peryferia związane z PlayStation 5, nowy headset także będzie miał wygrawerowane malutkie symbole przycisków funkcyjnych (Trójkąt, Kółko, Krzyżyk, Kwadrat)

Potwierdzone funkcje PlayStation VR2

Specjalistów od wirtualnej rzeczywistości ucieszy fakt, że Sony opracowało w nowym urządzeniu pokrętło umożliwiające regulację odległości obiektywu od oczu. Wiemy także, że sprzęt nie będzie lekki. Nowy silnik wibracji dołoży trochę wagi, lecz ergonomia urządzenia pozwoli te różnice wyrównać. System będzie napędzany przez tylko jeden przewód. Możemy więc zapomnieć o kablowym koszmarze, jakim była poprzednia edycja PlayStation VR.

A warto pamiętać, że z nową edycją wiąże się kawałek imponującej technologii. Przede wszystkim – częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz rozdzielczość 2000×2040 pikseli na każde oko. Najgorzej tylko, że jeszcze nie znamy finałowej ceny produktu. To od niej będzie zależeć popularność hełmu, a także liczba gier, jaka finalnie nań powstanie. Nie wiemy również, czy PlayStation VR2 będzie wstecznie kompatybilne z poprzednią generacją urządzenia. A – nie ukrywam – to ucieszyłoby mnie i moją bogatą bibliotekę gier na PlayStation 4.

Czy uważacie, że PlayStation VR2 ma szanse odnieść komercyjny sukces? Czy może będzie to fanaberia, jaka zagości w domach niewielu użytkowników PlayStation 5? Dajcie znać w komentarzach!