google nest
Google Nest Cam and Dorbell fot. Google

Podczas mrozu możesz mieć problem z Google Nest Cam, ale nie tylko…

Mamy zimę, a więc nikogo nie zdziwi fakt, że nadzwyczajniej w świecie jest zimno. Niestety, bardzo niskie temperatury nie sprzyjają urządzeniom elektronicznym. Niektóre z nich przestają działać, natomiast inne mają spory problem z ładowaniem. Takim przykładem jest między innymi Google Nest.

Urządzenia Google Nest nie ładują się w czasie mrozu

Jeśli zamieszkujesz zimny klimat, bądź aktualnie panują u Ciebie mrozy, niestety będziesz miał zapewne problem z ładowaniem urządzeń Google Nest. Tak wynika z raportu, w którym możemy przeczytać, że:

W temperaturach poniżej zera bateria litowo-jonowa w kamerze Google Nest lub dzwonku do drzwi nie będzie mogła się ładować –

czytamy w treści dokumentu 9to5Google

Na szczęście Google postanowiło przyjść z pomocą i opublikowało dla swoich klientów klika podpowiedzi i porad w tym dość problematycznym temacie. Ale od początku.

Według Google wersje baterii Nest Doorbell i Cam oczywiście będą działały w każdej temperaturze, jednak w tym celu powinny mieć zapas energii. Jeśli jej braknie przy temperaturze minusowej, wtedy mamy problem. Dodatkowo może to także oddziaływać na ogniwa, które będą wyczerpywały się znacznie szybciej niż w temperaturach powyżej zera. Co za tym idzie, żywotność baterii może zostać skrócona. Dość nieprzyjemne wieści.

Czy jest na to jakiś sposób?

Firma proponuje, by urządzenia nie wystawiać dalej na działanie mrozu, a zabrać je do domu. Tam należy poczekać aż bateria się ociepli, gdyż wraz ze wzrostem temperatury będzie również skracał się czas potrzebny na jej ładowanie. Informację o tym, czy należy zabrać urządzenie, otrzymamy w aplikacji Home. Gdy pojawi się w niej komunikat „Ładowanie wstrzymane” lub „Ładowanie powolne„, wtedy możemy być pewni, że wymaga ono naszej interwencji.

Niestety, niskie temperatury oddziałują na Google Nest nawet, gdy jest ono podłączone do domowego systemu elektrycznego, gdyż mimo tego wciąż czerpią energię z wbudowanej baterii. Dlatego, by nie dopuścić do awarii, najlepiej jest w przypadku silnych mrozów, po prostu trzymać je w domu.