xiaomi tv stick 4k
(fot. Xiaomi)

Miniprojektor, kompresor i przystawka TV 4K od Xiaomi – oto ceny w Polsce!

W naszym kraju właśnie zadebiutowały ciekawe nowości Xiaomi. Inteligentny projektor, kompresor oraz przystawka TV stanowią świetne uzupełnienie ekosystemu producenta.

Miniprojektor Xiaomi uzupełni Twój salon

Pierwszą z nowości stanowi niewielki projektor, będący równocześnie samodzielnym odtwarzaczem multimedialnym. Xiaomi Mi Smart Projector 2 przynosi kilka kluczowych usprawnień względem swojego poprzednika. Pozwala m.in. na korekcję geometrii obrazu zarówno w pionie, jak i w poziomie, co z pewnością ułatwi uzyskanie pożądanego ustawienia.

Xiaomi Mi Smart Projector 2
fot. Xiaomi

Jak już wspomniałem, urządzenie nie jest wyłącznie projektorem. Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Android TV 9, obecności dwuzakresowego Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0, produkt może stanowić ciekawe uzupełnienie systemu multimedialnego w salonie. Do dyspozycji użytkownika oddano również preinstalowanego Netfliksa oraz port USB, co pozwala na oglądanie treści z dowolnego źródła, zarówno z dostępem do internetu, jak i bez niego.

Mi Smart Projector 2 jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej od 60 do 120 cali w rozdzielczości Full HD przy jasności 500 ANSI lumenów. Całość uzupełnia wsparcie HDR10 oraz niewielkie 5W głośniki z symulowaniem dźwięku przestrzennego Dolby/DTS. Nie należy się obawiać o ich zagłuszenie przez wentylator – urządzenie w trybie filmowym emituje jedynie 28 dB(A) hałasu.

Produkt waży zaledwie 1,3 kg, ma wymiary 11,5 x 15 x 15 cm i trafi na rynek w wersji z 2 GB RAM i 16 GB miejsca na dane.

Jego sugerowana cena to 2699 złotych.

Xiaomi Mi Smart Projector 2
fot. Xiaomi

Przygotuj się na wiosnę z inteligentnym kompresorem

Mamy końcówkę lutego, a na ulicach już pojawiają się pierwsi rowerzyści. I choć sezon rowerowy wystartuje w pełni dopiero za kilka tygodni, warto już zaopatrzyć się w kompresor, dzięki któremu wiosną z łatwością uzupełnimy powietrze w oponach, zaś latem bez większego wysiłku napompujemy piłki czy dmuchane materace.

Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S może być w tym wypadku świetnym wyborem. Nowa wersja kompresora potrafi mierzyć ciśnienie z większą precyzją, co pozwala z łatwością dopompować co nam się tylko zamarzy. Urządzenie zapamiętuje ostatnio używane ustawienia i pozwala zapisywać własne zestawy, z których najczęściej korzystamy.

Pompka posiada pięć różnych trybów, dzięki którym z łatwością uzupełni powietrze zarówno w oponach samochodowych, jak i w dmuchanej piłce. Zakres ciśnienia wynosi od 3 do 150 PSI, co sprawdzi się w większości zastosowań. W zestawie znalazły się również wymienne końcówki – adapter presta oraz igła do piłek. Produkt ma wymiary 124 x 71 x 45,3 mm i posiada wbudowaną baterię o pojemności 14,8 Wh, którą można ładować za pomocą złącza USB-C.

Sugerowana cena Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S to 229 złotych.

Xiaomi Mi Electric Air Compressor 1S
fot. Xiaomi

Niewielka przystawka TV z 4K

Ostatnią nowością jest przystawka Xiaomi TV Stick 4K, dzięki której można z łatwością zamienić starszy telewizor bez funkcji smart w multimedialne centrum domu. Jak sugeruje nazwa, urządzenie pozwala oglądać treści w rozdzielczości 4K, a w dodatku obsługuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Produkt ma formę niewielkiego pendrive’a wpinanego w port HDMI z tyłu telewizora. W zestawie znajduje się również lekki i wygodny pilot z dedykowanymi przyciskami Netflixa oraz Amazon Prime Video, które pozwalają błyskawicznie uruchomić ulubione usługi streamingowe. Nie są to jednak jedyne serwisy, z jakich można skorzystać – system operacyjny Android TV 11 pozwala uzyskać dostęp do całego wachlarza przeróżnych dostawców treści.

Xiaomi TV Stick 4K
fot. Xiaomi

Przystawka posiada 2 GB RAM i 8 GB miejsca na dane. Znalazły się tutaj również moduły Bluetooth 5.0 i dwuzakresowego Wi-Fi. Do zasilania wykorzystywany jest port Micro USB.

Cena Xiaomi TV Stick 4K w Polsce wyniesie 349 złotych. Urządzenie można jednak złapać nieco taniej – do 23 lutego do godziny 23:59 lub do wyczerpania zapasów będzie obowiązywać promocja Flash Sale, w ramach której klienci będą mogli kupić przystawkę w cenie 319 złotych.

Wszystkie produkty będą dostępne u autoryzowanych sprzedawców Xiaomi oraz w wybranych sieciach handlowych. Więcej informacji na temat nowych produktów można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Xiaomi TV Stick 4K
fot. Xiaomi