xiaomi tv stick 4k
(fot. Xiaomi)

Przystawka Xiaomi TV Stick 4K wkrótce w sprzedaży – co nowego?

Xiaomi jest jednym z bardziej znanych producentów przystawek do telewizorów z systemem Android TV. Już wkrótce na rynku pojawi się nowy sprzęt tego typu, opatrzony kilkoma drobnymi zmianami.

Na stronie Xiaomi pojawił się nowy produkt, nazwany Xiaomi TV Stick 4K. Jest to odświeżona wersja zeszłorocznego Xiaomi Mi TV Sticka, czyli jednej z najtańszych przystawek z Android TV. Można zauważyć, że również w tej serii produktów producent postanowił pozbyć się dopiska „Mi” w nazwie. Nie jest to jednak największa ze zmian.

Xiaomi TV Stick 4K – co nowego?

Jak można się domyślić, względem poprzedniej generacji, dodano przede wszystkim obsługę odtwarzania zawartości w rozdzielczości 4K, co wymagało lekkiego usprawnienia specyfikacji przystawki. Xiaomi TV Stick 4K ma procesor Amlogic S905Y4, wyposażony w układ graficzny Mali G31 MP2.

xiaomi tv stick 4k
(fot. Xiaomi)

Urządzenie wyposażono również w 2 GB RAM, co powinno rozwiązać problemy z wydajnością, jakie pojawiały się u poprzednika. Na dane aplikacji przeznaczono jedynie 8 GB pamięci, co może być nieco problematyczne. Użytkownicy najnowszego Chromecasta skarżą się, że taka ilość miejsca na dane niejednokrotnie utrudnia lub uniemożliwia zaktualizowanie urządzenia do najnowszej wersji.

Xiaomi TV Stick 4K ma być wyposażony w system Android TV 11. Jest to spore usprawnienie względem zeszłorocznej wersji, na której fabrycznie zainstalowany był Android TV w wersji 9.0. Szkoda, że Xiaomi nie zdecydowało się zaimplementować najnowszej odsłony oprogramowania, oznaczonej numerem 12. Niewykluczone jednak, że urządzenie dostanie stosowną aktualizację, która poszerzy jego możliwości.

xiaomi tv stick 4k
(fot. Xiaomi)

Nowa wersja przystawki jest nieznacznie większa i cięższa od swojego poprzednika, lecz niezmiennie jest wyposażona jedynie w złącze HDMI oraz port microUSB, służący do zasilania. Za sterowanie nim odpowiada pilot Bluetooth, którego wygląd został delikatnie odświeżony. Zapewniono także nowszy standard łączności, Blutetooth 5.0 zamiast wersji 4.2. Xiaomi TV Stick 4K wyposażono także w obsługę Dolby Atmos oraz DTS HD.

Obecnie cena i dostępność produktu są nieznane – na stronie Xiaomi pojawiły się wyłącznie informacje techniczne.

Przewiduje się, że jego cena wyniesie około 50 dolarów, plasując się w podobnym przedziale, co Chromecast z Google TV.