Hotel kapsułowy (Źródło: zzzleepandgo)
Hotel kapsułowy (Źródło: zzzleepandgo)

Kapsułowy hotel na lotnisku – w Modlinie można się przespać czekając na lot

Na lotnisku w Modlinie powstał mini hotel kapsułowy. Do dyspozycji podróżnych oczekujących na lot, chcących odpocząć bez konieczności szukania hotelu w okolicy, zostało oddanych 6 w pełni zautomatyzowanych kabin sypialnych.

Wynalazek prosto z dalekiego wschodu

Na lotniskach w Stanach Zjednoczonych nowością są funkcjonariusze w okularach smart, a w Polsce powstał niedawno pierwszy hotel kapsułowy dostępny bezpośrednio na lotnisku. Pierwsze takie miejsca budowano w Japonii w latach siedemdziesiątych XX wieku, z racji rosnącego problemu przeludnienia. W takich przybytkach nie znajdziemy pokoi, lecz kompaktowe kapsuły sypialne. Oprócz posłania goście dostają też niewielki schowek na bagaż. Takie znacząco różnią się miedzy sobą standardem i są idealnym rozwiązaniem dla podróżnych potrzebujących szybkiego miejsca do spania za rozsądne pieniądze.

I choć w Polsce taki koncept to nie nowość – na lotnisku w Modlinie znajdziemy pierwszy taki hotel dostępny bezpośrednio na lotnisku. Na piętrze w strefie ogólnodostępnej uruchomiono strefę Zzzleepandgo. Włoska firma specjalizuje się w zaawansowanych technicznie kabinach do spania. Tego typu miejsca funkcjonują już na lotniskach w Weronie, Wenecji, Wiedniu czy Rio De Janeiro. W Warszawie udostępniono 6 zautomatyzowanych kabin sypialnych.

Hotel kapsułowy (Źródło: zzzleepandgo)
Hotel kapsułowy (Źródło: zzzleepandgo)

Ciasno, ale z udogodnieniami

Hotel to zautomatyzowana poczekalnia do spania, wyposażona w technologie zapewniające komfort i bezpieczeństwo podróżnikom. Podróżni mają do dyspozycji WiFi oraz mogą obejrzeć film czy zagrać na dotykowym telewizorze. Kapsuły mają również na wyposażeniu ładowarki i złącza USB. Same kapsuły można zamknąć od środka i odciąć się od świata zewnętrznego.

Przy samym zameldowaniu rozmową nie uraczy nas recepcjonistka. Wirtualna recepcja otwarta jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możliwa jest też rezerwacja kabiny za pośrednictwem strony Zzzleepandgo.

Jeśli chodzi o cennik – za noc w kabinie przyjdzie nam zapłacić około 100 złotych. Przy rezerwacji dostępne są także dodatkowe opcje, jak późniejsze wymeldowanie czy bezpłatne anulowanie za drobną opłatą.