PlayStation VR 2 PSVR PS VR Sony

PlayStation VR2 ma otrzymać na starcie 20 gier. Kiedy premiera nowych gogli?

Przedstawiciele Sony ogłosili niedawno kolejną ciekawostkę na temat PS VR2. Otóż wraz z jego premierą ma pojawić się także aż ponad 20 tytułów gier, które będą dostosowane do tego urządzenia. Choć oficjalna lista nie jest jeszcze znana, to na pewno ma pojawić się wśród nich produkcja, której fabuła została osadzona w świecie Horizon Forbidden West. Mamy też coraz więcej informacji na temat premiery!

PlayStation VR2 z 20 grami na start

I choć do tej pory otrzymujemy dość szczątkowe informacje, chociażby na temat daty wyczekiwanej premiery PS VR 2 (o tym dalej), to co jakiś czas Sony dozuje nam kolejne ciekawostki jej dotyczące. I tak, podczas konferencji dla inwestorów producent ujawnił, że ​​już na starcie w bibliotece urządzenia będzie dostępnych 20 „dużych” gier. Mają one pochodzić nie tylko z własnej produkcji, ale również z kilku zewnętrznych studiów.

W tej chwili wydawane są znaczne kwoty na współpracę z niezależnymi i innymi deweloperami zewnętrznymi, aby zapewnić znaczną liczbę atrakcyjnych treści VR w momencie premiery PlayStation VR2.

Powiedział Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

Jak twierdzi Schell Games jedną z gier dostarczanych przez zewnętrzne firmy ma być Among Us VR. Według pogłosek na platformie mają pojawić się również takie tytuły, jak: Firmament od Myst, czyli Cyan Worlds, sporo propozycji ze studia Fracked nDreams oraz jedna gra produkcji Coatsink, który do tej pory wypuścił m.in. Jurassic World Aftermath.

Kiedy premiera PS VR2?

Według informacji, jakie znalazły się na kanale PSVR2 Without Parole na YouTube, który dość mocno siedzi w tematyce PS VR, premiera gogli może mieć miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku. Jeśli chodzi o prawdziwość tych plotek, trudno powiedzieć, ale do do tej pory twórca kanału miał dojścia do dobrych źródeł.

Decyzja producentów może być spowodowana aktualnym brakiem dostępności PS5. W tej chwili bardzo trudno jest dostać sprzęt „od ręki”, dlatego zapewne Sony chce poczekać, aż sytuacja nieco się ustabilizuje i każdy będzie miał swój upragniony zestaw w domu.

Co do premiery – Ming-Chi Kuo twierdzi podobnie. Według niego masowa produkcja gogli rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku, kiedy to wyprodukowanych ma zostać 1,5 miliona sztuk, a oficjalna premiera PSVR 2 ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2023.