Xbox Cloud Gamign Meta Quest
źródło: Oculus

Chmura w goglach VR! Xbox Cloud Gaming trafi na Meta Quest 2

Zespół Marka Zuckerberga zapowiedział najnowszy zestaw gogli VR Meta Quest Pro, jednak to nie koniec nowości. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wprowadzi swoją usługę Xbox Cloud Gaming do platformy Meta Quest 2, co zostało oznajmione podczas wydarzenia Connect.

Xbox Cloud Gaming trafi do Meta Quest

To świetna wiadomość dla posiadaczy gogli VR od Meta! Granie przy pomocy urządzenia okaże się jeszcze przyjemniejsze, bowiem do natywnych gier, jakie gwarantuje zestaw, dołączą także tytuły, które są dostępne w ramach subskrypcji Game Pass Ultimate, które będzie można strumieniować za sprawą platformy Xbox Cloud Gaming. To zupełnie coś nowego, bowiem standardowo do strumieniowania gry wykorzystywaliśmy konsolę, laptop, komputer, smartfon lub tablet – tu jednak doświadczenia z gry będą zupełnie inne.

Przy pomocy Meta Quest 2 (a być może i nowym Meta Quest Pro) użytkownik wyświetli aplikację na ogromnym, wirtualnym ekranie 2D, a dzięki niej odpali ulubioną grę, która jest dostępna w ramach usługi – jak można się spodziewać, nie będą to wersje gier stworzone z myślą o goglach VR. Do dyspozycji będą dwa sposoby sterowania grą, przy pomocy dodawanych w zestawie kontrolerów Quest 2, a także podłączania kontrolera Xbox do gogli.

Microsoft i Meta jak na razie nie pochwalili się tym, kiedy usługa trafi do zestawów wirtualnej rzeczywistości. W niedalekiej przyszłości powinniśmy dostać jednak takie informacje – firmy wkrótce mają udostępnić więcej szczegółów w tym temacie.

Przyszłość gry w chmurze?

Gogle VR z pewnością kojarzą się z urządzeniem, które na co dzień w przyszłości być może będzie wykorzystywane do pracy, gry i zabawy. Zintegrowana aplikacja Xbox Cloud Gaming okazuje się naprawdę dobrą opcją – przykładowo, chcemy pograć na dużym ekranie, a telewizor w salonie jest zajęty – sięgamy po Meta Quest.

W ramach subskrypcji dostępna jest masa świetnych gier – Microsoft Flight Simulator (który może wyglądać obłędnie na Meta Quest), Forza Horizon 5, a także wiele innych. Na goglach możemy także odpalić przeglądarkę, a przy jej pomocy usługę GeForce Now – urządzenie może już teraz zastąpić komputer lub telewizor.