biurko Thermaltake ARGENT P900
źródło: Thermaltake

Thermaltake wprowadza do oferty inteligentne biurko stworzone z… Porsche?

Thermaltake jest bardzo popularnym producentem sprzętu komputerowego różnej maści. W portfolio firmy możemy znaleźć akcesoria, peryferia, a także… meble stworzone z myślą dla graczy. Najnowsza propozycja, którą marka pokazała światu, to inteligentne biurko, zaprojektowane z pomocą Studia F.A. Porsche.

Inteligentne biurko Thermaltake stworzone z Porsche

Na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych urządzeń. Gwarantują dostęp do asystentów głosowych, sieci neuronowej, wykorzystują także sztuczną inteligencję, jednak najnowsze „inteligentne” biurko Thermaltake niekoniecznie wspiera takie funkcje. Mebel ma jednak do dyspozycji moduł łączności bezprzewodowej WiFi 4, który pozwala kontrolować całość przy pomocy dedykowanej aplikacji.

Użytkownik ustawi wysokość blatu biurka w zakresie od 70 do 100 cm (domyślnie ustawione są cztery podstawowe presety wysokości – 70, 80, 90, 100 cm), a dodatkowo aplikacja sama „wykryje” najczęściej wykorzystywane ustawienia przez osobę, co ułatwi konfigurację.

Moduł kontrolujący ma nawet swój mikroprocesor z rdzeniem ARM Cortex-M33 taktowany zegarem 150 MHz, a także 640 KB pamięci flash. Na samym biurku znajduje się także standardowy panel sterowania, na którym również znajdują się 4 przyciski do kontrolowania wysokości, oczywiście z funkcją zaprogramowania wysokości.

biurko Thermaltake ARGENT P900
źródło: Thermaltake

Co więcej, Thermaltake w modelu Argent P900 postawił na bezpieczeństwo, bowiem biurko zostało wyposażone w specjalne czujniki i system antykolizyjny, które zatrzyma blat w przypadku, gdy dotknie niepożądanego obiektu.

Biurko wygląda świetnie

Inteligentne biurko Thermaltake Argent P900, poza ww. funkcjami, nie zostało pozbawione bardzo ważnego elementu, czyli podświetlenia RGB. Użytkownik ma do dyspozycji pasek zdolny wyświetlić aż 16,7 milionów kolorów, którymi można sterować przy pomocy aplikacji na smartfon.

Warto zaznaczyć, że całość prezentuje się naprawdę nowocześnie – czego oczywiście możemy się spodziewać po projekcie stworzonym wraz ze Studiem F.A. Porsche.

biurko Thermaltake ARGENT P900
źródło: Thermaltake

Blat ma wbudowaną półkę, na której postawimy przykładowo monitor (a nawet dwa), czy też standardowe otwory pozwalające przeprowadzić okablowanie – na to też oczywiście został przeznaczony specjalny system, wszak mówimy o biurku z segmentu premium. Do dyspozycji użytkownika Thermaltake daje także wieszak na słuchawki i miejsce na napój.

Jak możemy się spodziewać, propozycja nie należy do najtańszych. Argent P900 w oficjalnym sklepie producenta kosztuje aż 2199 dolarów (równowartość ~11000 złotych).