Bespoke Family Hub Plus, źródło: Samsung
Bespoke Family Hub Plus, źródło: Samsung

Nowość Samsunga, czyli lodówka z… 32-calowym telewizorem

Samsung zaprezentował nową lodówkę, w której umieścił ogromny wyświetlacz. Bespoke Family Hub Plus otrzymał 32-calowy ekran dotykowy, a oficjalna prezentacja odbędzie się na targach CES 2023, odbywających się w Las Vegas od 5 stycznia 2023 roku.

Lodówka Samsunga na targach CES 2023

Sztuczna inteligencja (AI) została wprowadzona przez Samsunga już kilka lat temu w postaci Family Hub i została wykorzystana również do tak istotnego domowego urządzenia AGD jak lodówka. Producent tym razem postawił na znaczące ulepszenie funkcjonalności swojej nowej 4-drzwiowej lodówki Bespoke Family Hub Plus.

Samsung Electronics zainstalował na drzwiach lodówki bezramkowy 32-calowy ekran dotykowy, działający w jakości Full HD. Ekran umieszczony jest pionowo, jednak optymalizacja umożliwia odtwarzanie kanałów z YouTube, filmów i seriali, a także wygodne przeglądanie serwisów społecznościowych.

Lodówka z wbudowanym telewizorem i hubem

Nowe urządzenie Family Hub otrzymało dostęp do Samsung TV Plus, dzięki czemu użytkownicy mogą za darmo oglądać ponad 190 amerykańskich oraz 80 koreańskich kanałów telewizyjnych. Możliwe jest także jednoczesne odtwarzanie filmów czy kanałów, z jednoczesnym przeglądaniem Internetu, na przykład w celu odnalezienia przepisu kulinarnego. Użytkownicy nowej lodówki będą mogli również korzystać z serwisu kulinarnego w SmartThings.

Bespoke Family Hub Plus, źródło: Samsung
Bespoke Family Hub Plus, źródło: Samsung

Jednak to nie koniec funkcji lodówki w połączeniu ze sporych rozmiarów telewizorem – urządzenie nie bez powodu nazywane jest inteligentnym. Dzięki wbudowanemu hubowi SmartThings możliwe jest kontrolowanie i sterowanie całym inteligentnym domem, gdzie użytkownik będzie miał m. in. możliwość dostosowania świateł, żaluzji, przełączników czy też podglądania reakcji czujników ruchu lub otwarcia drzwi.

Nowa lodówka Bespoke Family Hub Samsunga może być połączona z chmurami typu Zdjęcia Google czy OneDrive, co umożliwia domownikom przeglądanie zdjęć, a także pobieranie i udostępnianie ich. Na terenie USA producent dodał także opcję zakupów poprzez usługę Amazon Your Essentials.

Nowa 4-drzwiowa lodówka Bespoke Flex na zamówienie z Family Hub+ trafi na rynek północnoamerykański i koreański w pierwszej połowie 2023 roku, natomiast aktualizacja w obrębie oprogramowania Family Hub trafi na wszystkie rynki, gdzie prowadzona jest sprzedaż lodówek Family Hub, czyli do Korei, USA, Azji Wschodniej i Zachodniej, a także do Ameryki Łacińskiej i Europy.