Movano Evie inteligentne pierścienie
źródło: techcrunch

Inteligenty pierścionek Movano wygląda stylowo i zadba o zdrowie kobiet

Movano pokazało światu swój najnowszy smart pierścionek, który okazuje się nie tylko stylowym dodatkiem do garderoby, ale i gadżetem pomagającym kontrolować zdrowie, z zaznaczeniem, że propozycja jest stworzona z myślą o kobietach. Co model Evie ma do zaoferowania? Funkcji jest sporo, a więc jest o czym mówić.

Technologia pomaga badać nasze zdrowie

W dzisiejszych czasach technologia jest tak zaawansowana, że tania elektronika użytkowa jest w stanie stanowić namiastkę droższych sprzętów medycznych. Fakt faktem, opaski sportowe czy smartwatche jeszcze nie oferują tak dokładnych pomiarów, jednak możliwość ogólnego poglądu na własne zdrowie z poziomu zegarka/opaski czy smartfona jest po prostu niezwykle wygodna.

Nie każdy chce jednak nosić tego typu sprzęt i Movano dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Firma zaprezentowała inteligenty pierścionek Evie, który skupia się przede wszystkim na możliwości monitorowania cech zdrowotnych dla kobiet. Jest to zatem pierwsze takie urządzenie na rynku, który skupia się na płci pięknej.

Dla przypomnienia, na przestrzeni ostatnich miesięcy zostało pokazanych kilka propozycji przeznaczonych dla każdego – m.in. Happy Ring do badania zdrowia psychicznego.

Movano Evie inteligenty pierścień
źródło: techcrunch

Movano Evie to sprzęt, który zadba o zdrowie kobiet

Movano Evie jest najnowszym smart pierścieniem, który oferuje funkcje skupiające się na zdrowiu kobiet. Są podstawowe czujniki – tętna, zmienności rytmu serca, poziomu natlenienia krwi SpO2, możliwość monitorowania zmienności temperatury skóry, śledzenia okresu i owulacji, sprawdzania objawów okresu, czasu i faz snu, a także śledzenia nastroju.

Oczywiście urządzenie sprawdzi profile aktywności, wykonane kroki i spalone kalorie – zupełnie jak opaska o standardowej specyfikacji. Jak na razie nie wiemy, na jakiej podstawie ma odbywać się monitorowanie nastroju, niemniej, jeśli twórcy sprzętu wymyślili coś nowatorskiego w tej kwestii, Movano Evie może okazać się naprawdę dobrze sprzedającym się gadżetem.

Jak na razie to tyle informacji na temat urządzenia – już w następnym tygodniu podczas targów CES 2023 dowiemy się więcej na jego temat i będziemy w stanie dokładnie omówić każdą jego funkcję.