Ten pierścionek przeanalizuje Twoje zdrowie psychiczne
źródło: Happy Health

Ten pierścionek przeanalizuje Twoje zdrowie psychiczne

Pamiętacie kultowe pierścionki rzekomo wskazujące nastrój za pomocą zmieniających się kolorów? Happy Health ożywił nostalgię i wypuścił na rynek nowy produkt. Obrączka Happy Ring faktycznie przechwytuje sygnały neurologiczne z obwodu nerwowego i wskazuje na poziom samopoczucia.

Technologia wspiera zdrowie psychiczne

Gadżety wearable to już na szczęście nie tylko bransoletki mierzące efektywność treningów. Od niedawna można spotkać także urządzenia wspierające psychikę, jak na przykład bransoletka Apollo Neuro.

Firma Happy Health wypuściła na rynek totalną nowość – pierścień Happy Ring o wyjątkowych właściwościach. To pierwsze urządzenie w całości skupione na monitorowaniu zdrowia psychicznego

Ten innowacyjny pomysł, z którego realizacją zwlekały inne firmy, pomoże identyfikować nawyki, które wywołują pozytywne emocje i w efekcie wpływają na poprawę stanu psychicznego. To nie tylko wyniki ukazywane w ramach ciekawostki, ale gadżet wpływający na poprawę samoświadomości i obniżanie poziomu stresu.

Nowa obrączka przechwyci sygnały neurologiczne z obwodu nerwowego. Pomoże to przekładać wyniki na analizę swojego nastroju w czasie rzeczywistym

Co monitoruje nowy produkt Happy Health?

Prezes Happy Health – Paul Berns, zwrócił uwagę na istotny problem. Mimo że na rynku istnieje ogrom gadżetów do monitorowania zdrowia fizycznego, rzadko kiedy wskazują one na niemniej istotną kwestię zdrowia psychicznego.

Dzięki odczytywaniu sygnałów z mózgu, Happy Ring 24/7 mierzy:

  • higienę snu,
  • poziom stresu,
  • nastrój.

Mocną stroną pierścienia jest precyzyjne mierzenie jakości snu – niespotykane dotąd u innych producentów, jak twierdzą jego twórcy. Wszystkie zebrane dane umożliwią holistyczne podejście do zdrowia człowieka.

Ten pierścionek przeanalizuje Twoje zdrowie psychiczne

Jak działa Happy Ring?

W obrączce umieszczono czujniki mierzącę biometrię organizmu: EDA, elektrody skórne, czujniki temperatury i światła. Pracują one bez przerwy, przechwytując reakcje neuronów z obwodowego układu nerwowego, opracowując je i prezentując czytelne wyniki pomiaru samopoczucia.

Jest wykonany z antyalergicznych i przebadanych medycznie materiałów, dostępny w 2 kolorach: czarnym i białym. Aby umożliwić nieustanny pomiar, urządzenie cechuje się też najwyższą klasą wodoodporności. Nie trzeba zdejmować go nawet podczas pływania na basenie. Pracuje na jednym ładowaniu do 3 dni, a jego pełne naładowanie trwa ok. godzinę.

Urządzenie aktualnie jest dostępne tylko na terenie USA. Sam pierścień jest darmowy, ale należy go zamówić wraz z subskrypcją związaną z funkcjami zdrowotnymi. Ta kosztuje 25 dolarów miesięcznie w planie rocznym (300 dolarów / rok) lub 20 dolarów miesięcznie w umowie na dwa lata (480 dolarów / 2 lata). Można zdecydować się również na płatności co miesiąc bez umowy terminowej – wtedy każdy miesiąc kosztuje 30 dolarów.