Mudita Harmony budzik z ekranem E Ink
fot. Mudita

Wyjątkowy budzik z ekranem E Ink zadba o zdrowy sen

Polska firma technologiczna Mudita wkrótce wyda na rynek nowy budzik – Mudita Harmony – dzięki któremu dbanie o zdrowy sen ma być prostsze. Urządzenie zaoferuje również dodatkowe funkcje, które mają zagwarantować przespaną noc i lepsze samopoczucie za dnia.

Polski budzik z ekranem E Ink

Wyświetlacze E Ink, choć wielu osobom kojarzą się głównie z czytnikami e-booków, znajdują swoje zastosowanie również w innych rodzajach urządzeń. Polska firma Mudita postanowiła zastosować go również w swoim najnowszym budziku.

Osoby znające tę markę nie powinny być przesadnie zdziwione – już w 2019 roku na Kickstarterze pojawiła się kampania crowdfundingowa dla telefonu Mudita Pure, wykorzystującego ekran E Ink. Urządzenie to pozwala „cieszyć się życiem offline” i, w przeciwieństwie do smartfonów wszelkiej maści, skupia się na utrzymaniu kontaktu z najbliższymi, wykorzystując udoskonaloną formę tradycyjnego telefonu komórkowego.

Mudita Harmony również wykorzystuje ideę minimalizmu oraz technologię wyświetlaczy E Ink. Budzik ten wyposażono jedynie w kilka podstawowych funkcji, dzięki którym jest niemal niezauważalny w sypialni, a zarazem pomaga dbać o zdrowy sen.

Jego wyświetlacz nie emituje światła, dzięki czemu do oczu użytkownika dociera mniej niebieskiego światła, co ułatwia zasypianie. Jeśli jednak zajdzie potrzeba sprawdzenia zegarka, Mudita Harmony można podświetlić za pomocą delikatnego światła o barwie 2700K. Jego intensywność można dostosować do własnych potrzeb.

Budzik wyposażono także w bibliotekę 12 melodii i dźwięków natury, które pozwolą wyciszyć się przed snem lub zrelaksować w trakcie dnia. Do wybudzania użytkownika używany jest natomiast konfigurowalny alarm, wykorzystujący 17 melodii o stopniowo narastającej głośności oraz delikatne podświetlenie. System drzemek w Mudita Harmony regularnie emituje krótki dźwięk, dzięki któremu użytkownik nie zapada ponownie w głęboki sen.

Producent postanowił dodać do urządzenia również dedykowany timer do medytacji, który odlicza długość trwania sesji oraz jest wyposażony w dedykowane dźwięki gongów, które po odpowiednim czasie przypominają o konieczności powrotu do obowiązków.

Firma zapewnia, że budzik ma wysokiej jakości głośnik oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Jest ona ładowana za pomocą gniazda USB-C. Całość została oparta o autorski system operacyjny MuditaOS i obsługuje połączenie z komputerem. Darmowa aplikacja Mudita Center zapewni aktualizacje oprogramowania, dzięki któremu wdrażane będą poprawki oraz nowe funkcje.

Dostępność i cena budzika Mudita Harmony

Obecnie model Harmony jest dostępny wyłącznie w przedsprzedaży na stronie producenta. Jego cena to 699,99 złotych. Mudita zapewnia, że liczba sztuk jest ograniczona, ale budziki zostaną wysłane do klientów jeszcze przed oficjalną premierą urządzenia.

Fani jeszcze bardziej minimalistycznych urządzeń mogą również zdecydować się na nieco tańszy analogowy budzik Mudita Bell, który kosztuje 299,99 złotych.