Abba znów na scenie! Seria wirtualnych koncertów w Londynie już w przyszłym roku

Abba znów na scenie! Seria wirtualnych koncertów w Londynie już w przyszłym roku

Od czasów, w których szwedzki zespół Abba przeżywał lata swojej świetności minęło już dobre pół wieku. Mimo tego, legendarna formacja wciąż może poszczycić się milionami fanów z całego świata, częstokroć znacznie młodszymi niż członkowie zespołu. Z pewnością, w tym gronie, znajduje się również sporo naszych czytelników. Chcielibyście obejrzeć koncert tego zespołu na żywo? Mamy dobrą wiadomość! Możecie już szukać biletów na samolot do Londynu.

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, zespół Abba jeszcze raz wszedł do studia, by po wielu latach, wspólnymi siłami, nagrać zupełnie nowy materiał. Abba Voyage, bo tak właśnie nazwana została nowa płyta, ukaże się w sprzedaży 5 listopada. Zniecierpliwieni fani już teraz mogą posłuchać dwóch utworów, zawartych w nadchodzącym wydawnictwie:

Jako że płyta ukaże się niedługo przed okresem świątecznym, wśród dziesięciu kompozycji, poza dwoma powyższymi, znajdzie się miejsce na typowo bożonarodzeniową piosenkę.

Premiera nowej płyty to wcale nie wszystko, na co miłośnicy muzyki Abby mogą liczyć w najbliższym czasie. Będą również naprawdę niezwykłe koncerty!

Wirtualne koncerty Abby już wkrótce!

Począwszy od 27 maja, w Londynie, odbędzie się seria koncertów, podczas których zaprezentowane zostaną nie tylko utwory z nowej płyty, ale też największe hity Abby, powstałe jeszcze w latach siedemdziesiątych. Dostępnych miejsc, najprawdopodobniej, wystarczy dla wszystkich chętnych. Wszystko dlatego, że koncertów będzie naprawdę bardzo dużo. W samym tylko maju zaplanowano 6 koncertów, w czerwcu – 29, lipcu – 33, sierpniu – 29 i 6 we wrześniu. Jak to możliwe, biorąc pod uwagę, że członkowie szwedzkiej formacji to już osoby w podeszłym wieku? Będą to wydarzenia wirtualne!

Zamiast muzyków, na scenie zobaczymy ich wirtualne awatary, zwane Abba-tars. Wirtualne postaci wystąpią w towarzystwie dziesięcioosobowego, żywego zespołu muzyków, prezentując 22 utwory z dyskografii formacji.

Abba-tars fot. Industrial Light and Magic
Abba-tars fot. Industrial Light and Magic

Nad ożywieniem muzyków Abby z lat świetności pracowało studio Industrial Light and Magic, za którym stoi sam George Lucas, doskonale znany jako twórca Gwiezdnych Wojen.

W prace zaangażowano zespół 850 ludzi. W idealnym odwzorowaniu ruchu postaci pomagali także sami członkowie zespołu, którzy stanęli na scenie, przed 160 kamerami. Prace z udziałem muzyków Abby trwały długie 5 tygodni.

Sprzedaż biletów na wirtualne koncerty rozpocznie się już 7 września. Dostępne będą na tej stronie internetowej.