Pierwszy oczyszczacz powietrza Acera! W dodatku 2 w 1 z filtrem HEPA
fot. Acer

Pierwszy oczyszczacz powietrza Acera! W dodatku 2 w 1 z filtrem HEPA

Acer zaprezentował mnóstwo nowości w swojej ofercie produktowej. Jedną z nich jest nowy oczyszczacz powietrza 2 w 1, który ma wbudowany filtr HEPA 3 w 1.

Nowy oczyszczacz powietrza 2 w 1 od Acera

Jak wiadomo, przyszło nam żyć w ciężkich czasach, gdzie za rogiem czyha na nas Sars-CoV-2. Dlatego też popularność zyskują wszelkiego rodzaju oczyszczacze powietrza czy filtry, które co raz to więcej osób chce mieć w swoich domach. Właśnie takim osobom na przeciw wychodzi Acer, ze swoim nowym produktem.

Firma AcerPure, która jest odłamem Acera, zajmującym się tworzeniem inteligentnych rozwiązań, które mają poprawić jakość powietrza w domu, zaprezentowała dzisiaj acerpure cool, czyli system obiegu powietrza 2 w 1 oraz oczyszczacz, który wykorzystuje filtr HEPA 3 w 1 do oczyszczania powietrza, a następnie rozprowadzania go po pomieszczeniu, dzięki wbudowanemu wentylatorowi.

Tak o samym oczyszczaczu mówi prezes firmy, Andrew Hou:

Z powodu pandemii, coraz więcej osób przebywa w pomieszczeniach zamkniętych przez dłuższy czas. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi jakości powietrza w pomieszczeniach i wymagają lepszych rozwiązań w zakresie oczyszczania powietrza. Aby temu zaradzić, stworzyliśmy rozwiązanie 2 w 1. Urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik, który automatycznie dostosowuje tryb pracy, zapewniając czystsze powietrze nawet podczas snu, ale bez straty energii. Ponadto, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku konsumenckiego w zakresie jakości powietrza, firma AcerPure dąży do urzeczywistnienia strategii marki lifestyle i budowania wartości marki.

Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta. Najpierw oczyszczacz filtruje pobrane powietrze dzięki filtrowi HEPA, a następnie rozprowadza je poprzez wentylator na odległość nawet 16 metrów. Według producenta, osiągnięcie pełnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 27 m2 zajmuje tylko trzy minuty.

Acer - oczyszczacz powietrza 2 w 1 z filtrem HEPA
fot. Acer

Kilka słów o samym filtrze. Dzięki wysokoskutecznemu filtrowi powietrza HEPA 3 w 1, bakterie i cząstki stałe są niszczone nawet w 99,7%. Dodatkowo izoluje on także wszelkiego rodzaju szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Filtr srebra usuwa bakterie z powietrza oraz jest bardzo skuteczny w eliminowaniu wirusa H1N1.

Dodatkowo, cyrkulator i oczyszczacz powietrza 2 w 1 jest wyposażony w czujnik jakości powietrza PM1.0, który umożliwia automatyczny pomiar jakości powietrza w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. To, w połączeniu z wbudowaną diodą LED informuje użytkownika na bieżąco, jaka obecnie jest jakość powietrza w danym pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje tryb pracy urządzenia, aby jak najszybciej wyeliminować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Oczyszczacz powietrza 2 w 1 wraz z filtrem HEPA 3 w 1 zostanie wprowadzony do sprzedaży na Tajwanie, w Indiach, Tajlandii, Malezji, Wietnamie i Indonezji. Nie ma jednak dokładnej daty rozpoczęcia dystrybucji oraz informacji kiedy, i czy w ogóle to urządzenie trafi do Europy.