Rower ebii (źródło: Acer)
Rower ebii (źródło: Acer)

Acer ma nowy produkt. Jest nim… elektryczny rower!

Znane przedsiębiorstwo komputerowe Acer zaprezentowało nowy inteligentny produkt, a jest nim elektryczny, lekki rower ebii. To prawdziwa gwiazda.

Rower elektryczny Acer ebii

Firma komputerowa Acer ostatnio wprowadza coraz to nowsze wynalazki. Na początku tego roku pochwaliła się pomysłem na rowerowe biurko eKinekt, mające dbać o ruch i zdrowie użytkownika. Teraz jednak postawiła na samodzielny, lekki rower elektryczny, ale wdrożyła też do niego sztuczną inteligencję.

Jednocześnie elegancki oraz prosty rower ebii osiąga masę jedynie 16 kilogramów i otrzymał mnóstwo nowoczesnych i inteligentnych technologii. Został wyposażony w przekładnię, której działanie oparte jest o algorytmy sztucznej inteligencji. Producent podarował ebii także zestaw czujników, pozwalających na wykrywanie kolizji, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.

Rower otrzymał również funkcję zbliżeniowego odblokowywania oraz rozbudowane możliwości śledzenia przez całą dobę, dzięki czemu każda kradzież i jej próba może zostać szybko namierzona (wraz z potencjalnym złodziejem) przez wbudowany lokalizator GPS.

Duży zasięg, inteligentny system i ruch w jednym

Ebii ma bezpowietrzne opony, dzięki czemu nie ulegną uszkodzeniu czy przebiciu, napęd paskowy oraz hydrauliczne tarcze hamulcowe. Rama roweru wykonana została ze stopu aluminium, zapewniając wcześniej wspomnianą lekkość oraz wytrzymałość.

Acer nie zapomniał o LEDowym oświetleniu przestrzennym 360 stopni i wydajnym akumulatorze o pojemności sięgającej 460 Wh, zapewniającym jazdę aż do 110 kilometrów na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość osiągana przez ten rower elektryczny sięga 25 km/h. Ponadto bateria potrzebuje jedynie dwie i pół godziny, aby ponownie osiągnąć pełny poziom naładowania i może być użyta do naładowania innych urządzeń takich, jak laptop czy telefon.

Ebii to naprawdę inteligentny rower, który ma pomóc w bezproblemowym poruszaniu się po mieście przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego stylu życia. Niezbitym dowodem na to jest ebiiAssist, pozwalający na inteligentne dostosowanie siły pedałowania do konkretnego użytkownika, a także warunków jazdy oraz preferowanego poziomu wsparcia. Cena niestety jeszcze nie jest znana.