Google Nest Hub
fot. Unsplash.com

Potrzebujesz dobrego WiFi w podróży? Airbnb ma coś dla Ciebie

Nowość, która właśnie pojawiła się w ofercie Airbnb może sprawić, że na rezerwację noclegów przy pomocy tej platformy zdecydują się wszyscy ci, dla których priorytetem jest jakość połączenia sieciowego w miejscu, do którego się udają.

Żyjemy w XXI wieku. To czas, w którym dostęp do internetu jest niemal tak istotny, jak elektryczność czy bieżąca woda. Bez internetu, coraz częściej, nie jesteśmy w stanie załatwić wielu spraw życia codziennego, a co dopiero myśleć o poważniejszych przedsięwzięciach.

Za sprawą wydarzeń z ostatnich miesięcy, internet stał się podstawowym narzędziem nauki i pracy zdalnej dla wielu z nas. Nie dziwi zatem wcale, że coraz częściej zależy nam wszystkim na tym, by jego jakość była jak najwyższa wszędzie, gdziekolwiek się znajdujemy.

Na szybkim i stabilnym dostępie do internetu zależy nam również wtedy, gdy udajemy się w podróż, czy to w celach prywatnych, czy służbowych. Wybierając hotel, apartament czy mieszkanie sprawdzamy, czy w ofercie jest stały, darmowy dostęp do sieci, traktując to jako jedno z kryteriów do wyboru tego, konkretnego miejsca, w którym chcemy przenocować.

O ile jednak, co do zasady, w ofercie danego miejsca jest wyraźnie zaznaczone, czy goście mogą korzystać z internetu, tak nie do końca wiadomo, o jak wysokiej jakości połączenia sieciowego mówimy. Rozwiązaniem problemu może być nowa usługa w ofercie Airbnb.

Sprawdź, jak działa internet zanim zarezerwujesz pobyt

Najnowsze narzędzie, dodane do aplikacji Airbnb, pozwala przetestować połączenie internetowe w obiekcie, do którego się wybieramy, jeszcze przed dokonaniem rezerwacji. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy po przybyciu na miejsce możliwa będzie praca i nauka zdalna, uczestnictwo w telekonferencjach czy korzystanie z oferty popularnych serwisów VoD.

Dodanie tej funkcji do Airbnb to, jak dla mnie, znak obecnych czasów. Czasów, w których dostęp do internetu często jest niezbędny. Pewność, że w danym miejscu możemy skorzystać z połączenia sieciowego, w dodatku o odpowiedniej jakości, z pewnością przekona wielu do wyboru właśnie tego miejsca na nocleg, które zaoferuje odpowiednio szybki internet.