AirPop Active+, czyli jak stworzyć inteligentną maseczkę
fot. AirPop

AirPop Active+, czyli jak stworzyć inteligentną maseczkę

Po roku pełnym obostrzeń związanych z ogólnoświatową epidemią, noszenie maseczek przestało być jedynie czymś, na co decydowali się ludzie obawiający się smogu. Teraz, kiedy każdy z nas musi mieć ją na twarzy, wiele firm rozpoczęło prace nad stworzeniem maseczek, których noszenie stanie się łatwiejsze, skuteczniejsze, lub też przyjemniejsze. AirPop Active+ to, jak twierdzi producent, pierwsza na świecie inteligentny produkt tego typu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W trakcie procesu projektowania Active+, AirPop skupił się, aby w pierwszej kolejności była ona po prostu wygodną i bezpieczną maseczką. Kiedy chodzi bowiem o nasze zdrowie, nawet kluczowe w danym produkcie funkcje, nie mogą stać na drodze ku jego prawidłowemu działaniu. 

Aby osiągnąć aż 99% skuteczność w blokowaniu szkodliwych cząstek pyłków, wirusów, alergenów i kurzu, Active+ wyposażony jest w (wymienne) filtry. Sam kształt maseczki w połączeniu z gumową membraną dbają o to, aby dolegała ona do naszej twarzy, nie wpuszczając żadnego niechcianego powietrza omijającego filtr. 

AirPop Active+, czyli jak stworzyć inteligentną maseczkę
fot. AirPop

Po zadbaniu o bezpieczeństwo użytkowników, AirPop postanowił dodać do Active+ kilka ciekawych, inteligentnych funkcjonalności. Wbudowany w maseczkę filtr Halo pozwoli na dokonywanie pomiarów, dzięki którym w aplikacji znajdą się informacje o skuteczności filtrowania czy też, przydatne dla sportowców, dane dotyczące ilości oddechów na minutę, lub też na dany dystans.

Dzięki możliwości sprawdzania statusu jakości powietrza w okolicy, prosto z poziomu aplikacji obsługującej Active+ będziemy w stanie sprawdzić wydajność filtra umieszczonego w maseczce. Tego typu funkcjonalność pozwoli na zobaczenie na własne oczy, czy aktualnie używany filtr wymaga wymiany, czy też jeszcze działa on z zadowalającą skutecznością.

Inteligencja ma swoją cenę

Jak na maseczkę przystało, Active+ można (a wręcz należy) od czasu do czasy wyprać. W pudełku oprócz samego produktu znajdują się również 4 filtry, z czego każdy starczyć powinien na około 40 godzin użytkowania. Dodatkowe sztuki dostępne będą do kupna na stronie producenta.

Maseczka AirPop Active+ do sklepów trafić powinna już w styczniu, gdzie dostępna będzie za 149,99 dolarów (czyli jakieś 560 złotych plus podatki). Jak na maseczkę jest to cena dość zaporowa, ale zakładając wszystkie możliwości oferowane przez Active+, jest to kwota którą zdecydowanie warto zapłacić dla swojego własnego zdrowia.