AirRes mask
AirRes mask Źródło: newscientist.com

AirRes Mask – kolejna innowacja w świecie VR, która przybliża nas do matrixa

Można odnieść wrażenie, że od paru dobrych lat VR jest jedną z odnóg technologii, która charakteryzuje się bardzo szybkim rozwojem. Każda nowa innowacja przybliża ludzkość coraz bardziej do życia w matrixie albo po prostu dobrej zabawy.

AirRes Mask – maska, która urozmaici zabawę w VR

Maska AirRes jest produktem przeznaczonym do współdziałania wraz z okularami VR. Jej cel jest prosty – ma imitować powietrze występujące w środowisku, w którym znajduje się gracz. Maska ma możliwość ograniczania dostarczania powietrza na przykład gdy gracz znajduje się w pobliżu pożaru.

Jednak możliwości maski do systemu VR nie kończą się tylko na ulepszaniu rozgrywki. Produkt ma również móc służyć jak inhalator, który pozwala ćwiczyć oddychanie. Produkt ma możliwość filtrowania powietrza, dzięki czemu nie będzie tylko pogarszał jakości wdychanego powietrza, gdy zajdzie taka potrzeba, ale może również imitować świeże powietrze – takie jak chociażby w lesie.

AirRes mask
AirRes mask Źródło: newscientist.com

Warto w tym miejscu przytoczyć produkt stworzony przez Future Interfaces Group. Mowa tutaj konkretnie o prototypie przebudowanych okularów do VR Oculus Quest 2. Naukowcy z Uniwersytetu Carnegie Mellon zmodyfikowali okulary Oculus na zaawansowane haptyczne gogle. Okulary stworzone w ten sposób przez Future Interafaces Group mają wbudowaną elektronikę, której celem jest generowanie ultradźwięków. System ten powoduje stymulacje warg oraz jamy ustnej. Możliwe, że w przyszłości projekty zostaną połączone.

Progres widoczny gołym okiem

Na rynku VR rośnie konkurencyjność, której oczywistymi owocami jest progres. Rynek zalewają coraz to odważniejsze systemy, mające dać graczowi coraz lepsze doznania z rozgrywki. Kto wie, może już w niedalekiej przyszłości nie będzie możliwości oddzielenie co jest rzeczywistością, a co nie.