AirTags mają trafić do sprzedaży w dwóch różnych rozmiarach
fot. via 9to5mac

AirTags mają trafić do sprzedaży w dwóch różnych rozmiarach

Apple AirTags trafiły do szuflady opóźnionych premier. Wszyscy spodziewali się, że zostaną pokazane na minionej już konferencji Apple, jednak nic takiego nie miało miejsca. Tymczasem, niezwodny użytkownik Twittera, L0vetodream informuje, że urządzenie trafi na rynek w dwóch rozmiarach.

AirTags będzie dostępny w dwóch rozmiarach

Dobrze poinformowany użytkownik Twittera, L0vetodream poinformował, że AirTags nie tylko będą miały dwa rozmiary, ale także, że „nadchodzą”, co może oznaczać, że potwierdzą się wcześniejsze informacje od Jona Prossera o przewidywanej prezentacji tego sprzętu w marcu 2021 roku.

Co prawda, sam tweet nie informuje dokładnie, co to za urządzenie. Został on zapisany w bardzo tajemniczy sposób, z czego zresztą ten użytkownik słynie. Dokładnie brzmiał on tak:

Rozgorzała więc dyskusja o co może chodzić. Jedni podejrzewali, że może chodzić o Maca mini i iMaca z procesorami Apple, a jeszcze inni mówili, że może chodzić o dwa rozmiary Macbooków z procesorami ARM. Pojawiły się nawet teorie, że może to być zapowiedź słuchawek AirPods Studio i AirPods Pro. Nic bardziej mylnego. Użytkownik szybko rozwiał wątpliwość, prezentując tweet o następującej treści:

Ostatecznie potwierdziło to, że chodzi mu o AirTags, które są bardzo wyczekiwane przez wiele osób. Dodatkowo, wprowadzenie dwóch wersji rozmiarowych miałoby duży sens. Dla przykładu, kiedy potrzebował/-ałabyś takiego identyfikatora w portfelu czy przy kluczach, nie ma sensu korzystać z olbrzymiego (jak na jego zastosowanie) urządzenia, a małego i kompaktowego. Jednak kiedy chciałbyś sprawdzić, gdzie akurat znajduje się Twój aparat czy plecak, większe urządzenie znajdzie już swoje zastosowanie.

Apple AirTags
fot. Jon Prosser x CconceptCreator

Dla wielu osób, które korzystają z ekosystemu Apple, AirTags mogą być świetnym łącznikiem, aby z jednego miejsca móc sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się nasza rzecz. Dlatego wielkie było rozczarowanie, kiedy usłyszeli, że będą musieli na nie jeszcze trochę poczekać. Wygląda jednak na to, że AirTags są już bardzo blisko i premiera w marcu 2021 roku jest bardzo prawdopodobna. Dodatkowa możliwość wyboru rozmiaru na pewno skłoni więcej osób do ich zakupu.