Fossil Gen 6
fot. Fossil

Zegarki Fossil 6. generacji zyskały obsługę Alexy

Zegarki Fossil Gen 6 zadebiutowały na rynku w zeszłym roku, lecz dopiero teraz trafiła na nie jedna z zapowiadanych funkcji. Smartwatche zyskały właśnie dostęp do Alexy, która może zastąpić Asystenta Google.

Pa, Google! Hej, Alexa!

Podczas premiery najnowszych zegarków Fossil producent obiecał, że zapewni na nich wsparcie dla wielu asystentów głosowych. Na początku był to jedynie wbudowany w system Wear OS Asystent Google, lecz obiecano dodać również Alexę. Po kilku miesiącach, obietnicę nareszcie spełniono.

Według zapewnień producenta, Alexa jest już dostępna na zegarkach Fossil 6. generacji. Warto przy tym nadmienić, że jest to pierwszy zegarek z Wear OS, na którym oficjalnie możliwe jest korzystanie z asystentki głosowej Amazona. Stosowna aplikacja została udostępniona w Sklepie Google Play, lecz można zainstalować ją wyłącznie na tym urządzeniu.

Po pobraniu i udzieleniu dostępu do mikrofonu należy ją aktywować, dodając smartwatch do swojego konta Amazon. Od tego momentu możliwe jest korzystanie z Alexy jako asystentki głosowej na zegarku Fossil. Daje to dostęp do niemal wszystkich komend, z których można korzystać na innych sprzętach. Alexa potrafi rozpoczynać połączenia głosowe, wysyłać wiadomości, sterować urządzeniami Smart Home i wiele innych.

Fossil Gen 6
fot. Fossil

Największym minusem Alexy na smartwatchach Fossila jest to, że asystentka… nie odpowiada głosowo. Redakcja Android Police poinformowała, że w przeciwieństwie do Asystenta Google, nie oferuje ona głosowej informacji zwrotnej, zmuszając nas do czytania wyświetlacza zegarka podczas wywoływania komend.

Alexy nie da się również wywołać głosowo w dowolnym momencie, lecz aplikacja prosi o ustawienie gestu wywoływania asystentki. Dzięki temu, by z niej skorzystać nie trzeba każdorazowo wyszukiwać aplikacji wśród wszystkich zainstalowanych programów na zegarku. Poza tymi ograniczeniami całość powinna działać bez problemów.

Jak już wspominałem, na ten moment Amazon Alexa jest dostępna wyłącznie na zegarkach Fossila, lecz pojawienie się oficjalnej aplikacji w Sklepie Google Play może sugerować, że już wkrótce pojawi się ona także na innych smartwatchach z Wear OS.