Alexa pojawi się na telewizorach z webOS od innych niż LG producentów

Alexa pojawi się na telewizorach z webOS od innych niż LG producentów

Minęło już pół roku odkąd firma LG zdecydowała się na udostępnienie platformy webOS innym, znacznie mniejszym producentom telewizorów. Właśnie ogłoszono, że wersja dedykowana odbiorcom zewnętrznym otrzyma istotną aktualizację – możliwość korzystania z asystenta głosowego Amazon Alexa.

Pierwszym skojarzeniem, kiedy mowa o systemie webOS dla telewizorów, zawsze będą urządzenia produkowane przez LG. To właśnie koreańskie telewizory najczęściej korzystają z tego szybkiego i intuicyjnego oprogramowania, by zaoferować swoim nabywcom szerokie możliwości multimedialne. Co istotne, producent nie zapomina nawet o posiadaczach nieco starszych telewizorów, przez co te otrzymują aktualizacje dodające nowe funkcje w ciągu cyklu użytkowania. Tak było, między innymi, z Apple TV, które niedawno pojawiło się na telewizorach LG z roku modelowego 2018.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że webOS można spotkać również na innych telewizorach, niż wyprodukowane przez LG. Zgodnie z informacją na stronie internetowej koreańskiego producenta, odkąd można ubiegać się o licencję na webOS, na taki krok zdecydowali się, między innymi, tacy producenci jak Advance, Blaupunkt, Eko, JSW, Manta, Polaroid, RCA, Seiki i Skytech, a także dostawcy designerskiego sprzętu: Ayonz, Dualshine, Konka, Silicon Player, Skyworth i Xianyou.

System webOS, który otrzymują firmy trzecie, jest jednak okrojony względem tego, co oferuje samo LG. Nie wszystkie funkcje, z których mogą korzystać klienci LG, oferowane są klientom kupującym telewizory z licencjonowanym webOS. Wśród nich, do tej pory, znajdował się asystent głosowy Amazon Alexa dostępny za pośrednictwem pilota Magic Remote. Na szczęście, to już przeszłość. Alexa trafi na telewizory z webOS wyprodukowane przez firmy trzecie.

Alexa na telewizorach z webOS innych niż LG – jak korzystać, jak uzyskać dostęp?

Obsługa Alexy z wykorzystaniem pilota Magic Remote jest bardzo prosta. Wystarczy tylko przytrzymać przycisk Amazon Prime Video i mówić do pilota, by komendę obsłużył nie autorski asystent LG, służący do głosowego obsługiwania telewizora, a właśnie Alexa.

Niestety, aktualizacja nie pojawi się na telewizorach automatycznie. Jako pierwsi otrzymają ją mieszkańcy Ameryki Północnej, w trzecim kwartale 2021 roku, a następnie Europy i Azji.

To kolejny, duży krok do popularyzacji najpopularniejszego obecnie asystenta głosowego. Telewizor z webOS integrujący w sobie sterowanie Alexą to bardzo praktyczne rozwiązanie.