Jak tam z moim zdrowiem, doktorze Alexa? Wszystko w porządku?

Jak tam z moim zdrowiem, doktorze Alexa? Wszystko w porządku?

Asystent głosowy jako lekarz pierwszego kontaktu? To byłoby naprawdę ciekawe i wygodne. Co prawda, taka funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna, ale co nieco o zdrowiu od Alexy się dowiemy.

Akcesoria produkowane przez firmę Amazon nie cieszą się w Polsce większą popularnością, co skądinąd wcale nie może dziwić. Czynników skutecznie ograniczających ich dostępność i użyteczność, nie brakuje. Po pierwsze, polski sklep Amazonu ruszył dopiero dwa dni temu, a jego oferta, w zakresie urządzeń własnych, nie jest jeszcze kompletna. Po drugie, interfejs urządzeń i aplikacji towarzyszących obsługiwać można wyłącznie w języku angielskim. Z brakiem lokalnej wersji językowej wielu nie może się pogodzić, co, swoją drogą, jest w pełni zrozumiałe.

Mimo tego, innowacje, jakie pojawiają się w świecie urządzeń Amazonu, są na tyle ciekawe, że warto przyglądać im się uważnie. Jedna z nich, z której począwszy od 4 marca mogą korzystać pierwsi użytkownicy, ucieszy posiadaczy opasek Amazon Halo.

Alexa, powiedz szczerze, dobrze spałem?

Inteligentna opaska od Amazon służy, przede wszystkim, do bardzo podstawowego monitoringu stanu zdrowia. Dane, które zbiera, można przeglądać w przygotowanej w tym celu aplikacji towarzyszącej. Od teraz, poza przeglądaniem w aplikacji, można zapytać o nie asystenta głosowego.

Jak informuje Amazon, nowe umiejętności Alexy skupiają się wokół integracji z oprogramowaniem Amazon Halo. Dzięki temu, asystent głosowy odpowie na pytania o jakość snu czy aktywność fizyczną w danym dniu.

Nowa funkcja będzie udostępniana kolejnym posiadaczom Amazon Halo, począwszy od 4 marca. By z niej korzystać, należy posiadać w smartfonie najnowszą wersję aplikacji asystenta oraz zaktualizować oprogramowanie opaski do najnowszej, dostępnej wersji.

Tempo, w jakim Amazon rozwija swojego asystenta głosowego jest naprawdę imponujące. Osobiście, nie mogę doczekać się spolszczenia.