Alexa w dzwonku Ring przywita gości i pomoże kurierom
fot. Ring

Alexa w dzwonku Ring przywita gości i pomoże kurierom

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dzwonków Ring przyniosła sporo usprawnień, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Alexa jako odźwierny

Najciekawszą z nowości, wprowadzonych do oprogramowania Ring, mogą cieszyć się posiadacze Ring Video Doorbell Pro (tak, dzwonek do drzwi też może być pro), z wykupioną subskrypcją Ring Protect. Mogą oni tak skonfigurować asystenta głosowego Amazon Alexa, by ten nauczył się witać gości, gdy ci użyją dzwonka. Alexa zapyta, w czym może pomóc i w zależności od tego, jaką usłyszy odpowiedź, może połączyć gościa z gospodarzem, zarejestrować przekazywaną wiadomość albo wskazać kurierowi miejsce, w którym ten powinien pozostawić przesyłkę.

Ring Video Doorbell Wired
fot. Ring

Alexa jako sekretarka

Zdarzają się sytuację, w których nie chcemy wpuścić osoby, która akurat stoi pod drzwiami, na teren naszej posesji. Pomoże w tym kolejna funkcja dodana do oprogramowania dzwonków Ring. Dzięki funkcji Quick Replies, gdy tylko zadzwoni dzwonek, można wybrać jeden z sześciu gotowych komunikatów, który następnie usłyszy osoba czekająca pod drzwiami. Może to być np. prośba o pozostawienie przesyłki po drzwiami, czy informacja, że domownicy są zajęci i nie mogą teraz otworzyć drzwi. Dzwonek może również poprosić odwiedzającego, by ten pozostawił wiadomość.

Alexa jako stróż

Z tej funkcji korzystać mogą posiadacze dzwonka Ring Wired, oraz kamer Spotlight Cam Wired, Floodlight Cam i Indoor Cam. Dzięki niej, osoba, która znajdzie się w zasięgu kamery, usłyszy komunikat o tym, że jej obecność została zarejestrowana i trwa nagrywanie obrazu. W teorii, ma to służyć odstraszaniu złodziei, którzy po usłyszeniu komunikatu mogą się przestraszyć i zaniechać planów dokonania kradzieży.

Urządzenia Ring są popularne przez co hakerzy są nimi bardzo zainteresowani

Nowe możliwości dzwonków Ring sprawiają, że na debiut Amazona w Polsce czekamy z utęsknieniem, jednocześnie mając nadzieję na szybkie udostępnienie produktów i usług firmy również w naszym kraju.