Ring Video Doorbell to naprawdę gorący dzwonek! Uważaj, jak go montujesz
fot. Ring

Ring Video Doorbell to naprawdę gorący dzwonek! Uważaj, jak go montujesz

Ring Video Doorbell to bardzo udany i dobrze oceniany przez konsumentów inteligentny dzwonek z kamerą. Jego druga generacja miała sprawić, że będzie on jeszcze lepszy, jednak nie wszystko poszło po myśli projektantów i inżynierów.

Ring Video Doorbell gen. 2 może doszczętnie spłonąć

Pożar dzwonka do drzwi wydaje się kompletną abstrakcją, nawet w co raz częściej pojawiających się inteligentnych rozwiązaniach. Ring dotychczas legitymował się bardzo dobrymi opiniami o swoich produktach, jednak nie dawno zaczęły pojawiać się z nimi problemy. Najnowsze informacje, pochodzące bezpośrednio z firmy, mówią o tym, że niewłaściwy montaż urządzenia może spowodować zwarcie, przez co może dojść nawet do zapalenia się konstrukcji.

Niektóre urządzenia Ring Video Doorbell gen. 2 problemy z przegrzewaniem się, a nawet mogą spowodować pożar (fot. Ring)
Niektóre urządzenia Ring Video Doorbell gen. 2 problemy z przegrzewaniem się, a nawet mogą spowodować pożar (fot. Ring)

Wada jest na tyle poważna, że Ring, który należy do Amazona, postanowił wysłać do klientów informację z prośbą o natychmiastowy zwrot. Taki komunikat wystosowało amerykańskie przedsiębiorstwo:

Bateria dzwonka do wideodomofonu może się przegrzać, gdy do instalacji użyto niewłaściwych śrub, stwarzając zagrożenie pożarem i poparzeniem. Ta informacja dotyczy kamery Ring Video Doorbell (2. generacji) o numerze modelu 5UM5E5.

Ring twierdzi, że problem ten wynika z użycia nieprawidłowych śrub przy mocowaniu dzwonka do płyty podstawowej. Firma natychmiastowo zmieniła instrukcję, aby zapobiec niechcianym problemom. W nowej jej wersji śruby, których należy użyć, zostały już dobrane prawidłowo.

Przedsiębiorstwo nie ma także nic do ukrycia, publikując raport o zgłoszonych problemach. Wynika z niego, że pojawiło się ok. 30 raportów o przegrzewającym się dzwonku, a u 23 osób wystąpiło zwarcie lub pożar urządzenia, który na szczęście nie wywołał dużych szkód materialnych.

Poprawiona instrukcja montażu Ring Video Doorbell gen. 2 (fot. Ring)
Poprawiona instrukcja montażu Ring Video Doorbell gen. 2 (fot. Ring)

Osoby posiadające Ring Video Doorbell 2. generacji mogą sprawdzić, czy ich urządzenie nadaje się do wymiany, na stronie pomocy technicznej produktu, gdzie należy wpisać numer seryjny urządzenia. Powinna pojawić się stosowna notka o tym, czy możemy bezpiecznie korzystać z naszego inteligentnego dzwonka.

Należy także pamiętać, że powyższa informacja dotyczy wyłącznie Ring Video Doorbell 2. generacji. Urządzenia, takie jak Ring Video Doorbell 2 czy Ring Video Doorbell 3 są na chwile obecną bezpieczne i nie powodują żadnych problemów.