Ring przedstawia kamerę monitoringu, która jest... dronem. Będzie latać po Twoim domu

Ring przedstawia kamerę monitoringu, która jest… dronem. Będzie latać po Twoim domu

Nowa kamera monitoringu od firmy Ring ma zastąpić wszystkie kamery w domu. Zamiast kilku stacjonarnych, producent proponuje jedną, która może przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami. Always Home Cam, bo tak się nazywa, zapewni nam każdy możliwy widok – kiedy tylko chcemy.

O tym nie pomyśleliśmy…

Always Home Cam to tak naprawdę autonomiczny dron, który, po wykonanej służbie, samodzielnie wraca do swojej stacji ładującej. W urządzeniu tym znajdziemy właśnie tylko jedną kamerę.

Jamie Siminoff, założyciel Ring, mówi, że nad produktem jego firma pracuje już przez dwa lata. Wspomina także, że urządzenie nie istniałoby bez rozwoju technologii autonomicznych dronów, który mogliśmy zaobserwować na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Film przedstawiający Always Home Cam / źródło: Ring – YouTube

Dwie możliwości kamery Ring

Chociaż dron ten działa autonomicznie, każdy z nas może przydzielić mu ustalone ścieżki, których ma się trzymać. W ten sposób możemy łatwo wybrać widok z kuchni lub salonu przez aplikację mobilną. Firma zadbała także o naszą prywatność. Stacja drona zasłania jego kamerę, która i tak nagrywa tylko wtedy, kiedy jest w powietrzu.

Ring
Specyfikacja drona-kamery / fot. TheVerge

Zdania na temat Always Home Cam są jednak podzielone. Na pewno jest to najbardziej ambitny projekt firmy, dlatego też może okazać się największą porażką lub wręcz odwrotnie, wielkim sukcesem. Dowiemy się tego jednak dopiero wtedy, gdy zobaczymy produkt na półkach sklepowych.

Always Home Cam ma kosztować około 1000 złotych i dolecieć do konsumentów w następnym roku.