Ring Alarm Security Kit nowej generacji
fot. ring.com

Nowy Ring Alarm Security Kit

Amerykańscy konsumenci mogą już zamówić nowy Ring Alarm Security Kit. Należąca do Amazonu firma obiecuje, że nowa generacja ich systemu alarmowego jeszcze lepiej zadba o bezpieczeństwo użytkowników.

Druga generacja i lifting

Przewaga Ring Alarm Security Kit nad innymi rozwiązaniami na rynku zawsze była niedościgniona. Prostota i nieskomplikowana obsługa, w połączeniu ze współpracą z asystentem głosowym Alexa (który, jak wiemy, wiele potrafi) sprawia, że według badań, ten system alarmowy cieszy się najlepszą opinią wśród klientów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że druga generacja jeszcze tę przewagę powiększy.

Najnowsze produkty z Alarm Security Kit są ładniejsze (chociaż to kwestia gustu) i bardziej kompaktowe. Oznacza to, że łatwiej będzie je zaaranżować w domach czy mieszkaniach i wcale nie trzeba będzie ich maskować czy ukrywać. Być może to szczegół, ale nowa generacja zyskała matowe wykończenie i zastąpiła błyszczące, to zaś sprawia, że sprzęt będzie łatwiejszy w utrzymaniu.

Ring Alarm Security Kit nowej generacji
fot. ring.com

O ile na zewnątrz zaszło sporo zmian, o tyle wewnątrz zmieniło się niewiele. Jak mówi porzekadło: lepsze wrogiem dobrego, więc nie było potrzeby zmieniać specyfikacji, żeby utrzymać najwyższy poziom. Wraz z zakupem zestawu klient otrzymuje też specjalną aplikację dostępną zarówno na system Android, jak i iOS.

Aplikacja Ring Alarm Security Kit nowej generacji
fot. ring.com

Usługi dodatkowe

Nowy Ring oferuje możliwość szybkiego łączenia się z numerami alarmowymi. Jest to jednak usługa płatna i wynosi 10 $ na miesiąc lub 100 $ przy zapłacie za cały rok z góry. Monitoring zdalny zapewniany przez subskrybcję oferuje także automatyczne zawiadomienie służb porządkowych w sytuacjach alarmowych.

W podstawowym zestawie znajduje się pięć elementów: stacja bazowa, klawiatura numeryczna, czujnik kontaktowy, czujnik ruchu i wzmacniacz sygnału. Wariantów predefiniowanych jest więcej, a największy zawiera czternaście elementów. Poza tym do każdego zestawu można dokupić oddzielne elementy i rozszerzać zakres ochrony obiektów.

Aplikacja Ring Alarm Security Kit nowej generacji dodatkowe możliwości
fot. ring.com

Ring Alarm Security Kit daje także możliwość podłączenia innych urządzeń z oferty producenta, a także urządzeń od firm trzecich. Chociaż podstawowym zadaniem Ring Alarm Security Kit jest informowanie użytkownika o niebezpieczeństwie w obrębie chronionego terenu, to dzięki podłączeniu dodatkowych modułów może stać się prostą alternatywą dla drogich systemów Smart Home. Ring Alarm Security Kit można doposażyć w m.in. czujnik zalania czy czujnik dymu.

Cena podstawowego zestawu wynosi 199 $ i jeśli mieszkasz w USA możesz złożyć zamówienie już dziś, ale odbiór przesyłki będzie miał miejsce dopiero po 29 kwietnia.