Amazon

Amazon może zbudować smart-zegarek z kukułką. Bo… czemu nie?

Amazon uruchomił nowy program oznaczony jako „Build It”. W jego ramach, użytkownicy mogą zdecydować o produktach, które zostaną wprowadzone do sprzedaży. Całość działa podobnie do platformy crowdfundingowej używanej przez Xiaomi. Na pierwszy rzut Amazon chce stworzyć… zegar z kukułką i asystentką Alexa. I to jeszcze nie koniec.

Amazon w ramach programu Build It zaproponował trzy inteligentne sprzęty, które będą mogły zostać wybrane przez użytkowników. Pierwszym z nich jest oczywiście zegarek z kukułką, który będzie wspierał inteligentną asystentkę Alexa. Drugim jest termiczna drukarka karteczek samoprzylepnych, a trzecim inteligentna waga, która może podawać informacje o produktach po sparowaniu jej ze sprzętem z serii Echo.

Amazon

Amazon rozpoczyna działania w ramach Built It

Amazon postawił na ciekawą koncepcję, pod którą będzie mógł przemycać coraz to nowsze i odważniejsze inteligentne produkty z segmentu smart home. Każda z nowych koncepcji jest w jakimś stopniu przydatna i wykorzystuje technologie amerykańskiego producenta do działania.

Oprócz zegarka z kukułką, drukarki i wagi, Amazon planuje także inteligentną ramkę na zdjęcia, którą będzie można zawiesić w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Amazon

Analizując popularność swoich pomysłów w ramach prostej kampanii crowdfundingowej, Amazon sprawdza także, jak dokładnie będą spisywały się konkretne gadżety oraz w które urządzenia warto inwestować. Co ciekawe, firma nie wyświetla konkretnych statystyk związanych z finansowaniem w przedsprzedaży, a pokazuje po prostu pasek postępu wraz z procentem wskazującym progres.

Inteligentny zegar z kukułką został wyceniony na 79 dolarów za sztukę, za wagę trzeba będzie zapłacić 35 dolarów, a drukarka kosztuje już 89 dolarów.

Amazon

Amazon kusi użytkowników oferując tańsze ceny gadżetów w przedsprzedaży – to także ma być część filozofii firmy, która pozwoli na rozbudowanie ekosystemu opartego na inteligentnej asystentce Alexa.