Amazon One płatność skanem dłoni w sklepie
Amazon One (źródło: Amazon)

Idziesz do sklepu po ziemniaki i płacisz… dłonią. Amazon One wchodzi do kolejnych sklepów

Może to brzmieć aż nazbyt futurystycznie, ale płacenie za zakupy spożywcze z wykorzystaniem wyłącznie waszej dłoni powoli staje się rzeczywistością. Amazon One może być od teraz wygodną alternatywą dla klasycznych kart kredytowych i usług takich jak Apple Pay i Google Pay. Przynajmniej, jeśli mieszkacie w Seattle.

Płatność dłonią? Ale jak to?

We wrześniu zeszłego roku Amazon pokazał swoją nową usługę, Amazon One, czyli właśnie technologię umożliwiającą płacenie w sklepie za pomocą skanu dłoni. Według zapewnień, jest to bezpieczna i szybka metoda płatności bezgotówkowych. Każdy z nas ma bowiem unikalny kształt dłoni, czy też układ żył, dzięki czemu niemożliwe jest podrobienie naszej tożsamości. Wymagane jest również wykonanie konkretnego gestu, czyli pokazania wewnętrznej strony dłoni w kierunku skanera, co eliminuje przypadkowe płatności i ryzyko kradzieży.

By skorzystać z usługi najpierw należy się zarejestrować by przypisać naszą kartę płatniczą do obrazu dłoni. Do procesu rejestracji potrzebne są jedynie: skaner Amazon One, nasza dłoń, karta oraz numer telefonu, a opcjonalnie możemy podać także adres e-mail. Po zarejestrowaniu się możemy sfinalizować płatność poprzez przyłożenie wewnętrznej części dłoni do skanera przy kasie i… voilà!

Amazon One płatność skanem dłoni w sklepie
(źródło: Amazon)

Amazon One pojawia się w kolejnej sieci sklepów

Już podczas premiery tej technologii, firma Jeffa Bezosa zapowiedziała, że wkrótce inne sieci sklepów będą mogły skorzystać z Amazon One. Wśród zainteresowanych znalazła się sieć supermarketów Whole Foods, która właśnie wdrożyła system płatności Amazon One do pierwszego sklepu, zlokalizowanego w centrum Seattle.

Na stronie usługi możemy zobaczyć, że kolejne trzy sklepy sieci Whole Foods w tamtym rejonie wkrótce również zaoferują płatność z wykorzystaniem Amazon One. Firma zapewnia, że planuje w najbliższych miesiącach rozszerzyć usługę na jeszcze więcej marketów w Seattle i okolicach.

Co więcej, płatność za pomocą skanu dłoni może przynieść kilka korzyści. Oprócz błyskawicznego procesu płatności, który nie wymaga wyciągania karty bądź smartfona, będziemy mogli skorzystać z kilku dodatkowych zniżek dla klientów Amazon Prime. Wymaga to połączenia naszego skanu Amazon One z kontem Amazon oraz aktywnej subskrypcji Prime, lecz z pewnością oferowane promocje zachęcą wielu użytkowników.