Amazon zaszalał! Amazon Prime w Polsce za bezcen

Amazon zaszalał! Amazon Prime w Polsce za bezcen

Debiut Amazona na polskim rynku miał być ogromnym wydarzeniem. Gdy już wreszcie gigant e-commerce zadebiutował w Polsce w marcu bieżącego roku, przeszło to właściwie bez większego echa (no, może poza błędami w tłumaczeniach aukcji). Dopiero dziś, tj. 12 października 2021, Amazon uderzył z grubej rury. Do Polski wchodzi właśnie subskrypcja Amazon Prime, która przyda się nie tylko osobom zainteresowanym Smart Home. Jakie są korzyści z korzystania z Amazon Prime i ile to kosztuje?

Czym jest Amazon Prime?

Amazon Prime to subskrypcja, w ramach której otrzymujemy kompleksowy zestaw usług oferowanych przez Amazon. Wśród nich dostęp do Prime Video, czyli konkurencji Netfliksa, HBO Go czy też Canal+. Z jego z poziomu można obejrzeć sporo filmów i seriali (jak sugeruje Andrzej, ze szczególnym uwzględnieniem takich produkcji, jak: Człowiek z Wysokiego Zamku, The Expanse, Dobry Omen, Amerykańscy Bogowie). Standardowa cena usługi wynosi 25,99 złotych – tutaj jest zawarta w cenę całej subskrypcji

Co więcej, konto może być jednocześnie używane na trzech różnych urządzeniach, co oznacza, że trzy różne osoby mogą z niego korzystać w tym samym czasie.

Amazon zaszalał! Amazon Prime w Polsce za bezcen
korzyści z Amazon Prime Video

A to dopiero początek, bo w ramach Amazon Prime mamy też dostęp do usługi Prime Gaming, która zawiera w sobie darmowe gry oraz bezpłatną zawartość w wybranych tytułach. Szymon pisał ostatnio, że październikowa oferta Prime Gaming nie bierze jeńców i właściwie trudno się z nim nie zgodzić – można ograć np. Star Wars: Squadrons czy Ghostrunner.

Do tego wszystkiego dochodzi darmowa dostawa bez minimalnej wartości zamówienia (często na następny dzień) dla produktów odpowiednio oznaczonych oraz możliwość skorzystania z ofert w ramach Prime Day.

Ile kosztuje Amazon Prime w Polsce?

Do wyboru mamy dwie opcje – plan opłacany co miesiąc, który kosztuje 10,99 złotych oraz dużo bardziej opłacalny plan roczny – za niego zapłacimy 49 złotych (4,10 złotych miesięcznie, przy czym płatność jest z góry za cały okres). 

Co ważne, nie musicie od razu rzucać się na głęboką wodę – przed podjęciem decyzji możecie sprawdzić usługę dzięki 30-dniowemu okresowi próbnemu. Aby z niego skorzystać, należy oczywiście podać dane karty płatniczej – środki zostaną pobrane automatycznie po zakończeniu okresu, jeśli nie zdecydujemy się go odpowiednio wcześnie anulować.

Amazon zaszalał! Amazon Prime w Polsce za bezcen
cena Amazon Prime w Polsce

Co warto kupić na amazon.pl z działu Smart Home?

Przeszukiwanie strony Amazona pod kątem Smart Home jest strasznie trudne, bo nie ma jednej nadrzędnej kategorii o takiej nazwie – moim zdaniem, biorąc pod uwagę, jak sprawnie rozwija się ta gałąź rynku, firma powinna nad tym pomyśleć.

Tymczasem poszukałam dla Was kilku fajnych propozycji urządzeń w dobrych cenach i wracam z trzema urządzeniami:

  • czteropak gniazdek inteligentnych Meross z miernikiem prądu, sterowaniem głosowym (kompatybilność z Alexa, Google Home i SmartThings) za 189,99 złotych,
  • podstawowa, ale tania kamera monitoringu z dwukierunkową komunikacją – TP-Link Tapo C200 za 89 złotych,
  • Inteligentna Kamera Domowa Netatmo, zwana również Netatmo Welcome, standardowo kosztuje ok. 849-999 złotych, tutaj w promocji do wyrwania za 687,50 złotych.

Oczywiście to tylko wybrane oferty, warte wspomnienia – jeśli znaleźliście coś równie ciekawego, koniecznie dajcie znać.