Amazon
fot. Unsplash.com

Amazon Vesta – asortyment giganta e-commerce uzupełni robot?

Plotki dotyczące inteligentnego robota od firmy Amazon pojawiały się już od jakiegoś czasu. Urządzenie miało zostać oznaczone nazwą kodową Vesta i być rozwijane przez amerykańskiego producenta. Okazuje się, że premiera robota Amazona może być bliżej niż się tego spodziewaliśmy.

Amazon miał przypisać do projektu Vesta setki pracowników. Źródła blisko sprawy twierdzą, iż amerykańska firma napotkała jednak na swojej drodze nieoczekiwane niepowodzenia produkcyjne. Amazon ma także badać czy na rynku istnieje zainteresowanie tego typu konstrukcjami – ktoś finalnie musiałby przecież kupić wspomniany sprzęt.

Amazon Vesta – co potrafiłby nowy robot?

Nowe szczegóły dotyczące robota Amazon Vesta zdradzają, iż cała konstrukcja miałaby być przeznaczona do stosowania w domach użytkowników indywidualnych. Sprzęt miałby oczywiście wbudowaną inteligentną asystentkę Alexa, a także wiele zintegrowanych kamer, wyświetlacz i możliwość autonomicznego poruszania się po domu. To czy znajdzie się w fazie produkcyjnej i wyjdzie z prototypu jest na ten moment niepewne.

Amazon Vesta zaliczył już wielu opóźnień w produkcji, które miały miejsce w związku ze zmieniającą się strategią giganta e-commerce. Wygląda więc na to, że sam Amazon nie do końca ma pomysł na to, jak dokładnie miałby wyglądać jego inteligentny robot.

Kiedy cztery lata temu Amazon uruchomił swój tajny projekt Vesta – robot miał być absolutnym priorytetem. Chociaż inteligentne głośniki oraz wyświetlacze bez wątpienia stały się popularne wśród konsumentów, nie wiadomo czy to samo będzie można powiedzieć o domowym robocie.

Kto wie, być może roboty to nowe rozdanie w segmencie smart home.