Amazon już w Polsce, a wraz z nim głośniki Echo

Amazon już w Polsce, a wraz z nim głośniki Echo

Nie każdy debiut odbywa się z przytupem. Niektórzy organizują huczne prezentacje i zapowiedzi, inni wolą po cichu, bez oficjalnych ogłoszeń. Tą drugą ścieżką poszedł Amazon, którego polska strona internetowa jest już dostępna.

Już od kilkunastu dni było wiadome, że strona Amazon.pl ruszy lada dzień, jednak nikt nie znał dokładnej daty uruchomienia usługi. Okazało się, że tym dniem okazał się 2 marca. Od teraz możemy robić zakupy w polskim sklepie internetowym Amazonu.

Jego oferta, podobnie jak zagranicznych platform, jest naprawdę szeroka. My jednak skupimy się na sztandarowych produktach, których zakup naprawdę warto rozważyć, zwłaszcza w obniżonych cenach. Są to głośniki Amazon Echo, obsługujące asystenta głosowego Amazon Alexa.

Amazon Echo w niższej cenie, ale wciąż z istotnym brakiem

Jak można było się spodziewać, z okazji debiutu polskiego sklepu Amazon, głośniki Amazon Echo będzie można kupić nieco taniej i tak jest w istocie. Model Amazon Echo Dot 4 kosztuje 199,99 zł (przecena z 299,99 zł) a Amazon Echo 4 – 349,99 zł (przecena z 499,99 zł).

Przy pomocy obydwu można rozmawiać z Alexą i sterować inteligentnym domem, jednak na tę chwilę wyłącznie w języku angielskim. O planach spolszczenia asystenta Amazonu, niestety, nic jeszcze nie wiadomo. Różnią się od siebie, przede wszystkim, możliwościami w zakresie odtwarzania muzyki i sterowania inteligentnym domem. Droższy model składa się z trzech głośników (subwoofer i dwa tweetery), a tańszy – tylko jednego, odtwarzającego całe pasmo. Do tego, wariant Dot nie posiada wbudowanej centralki Zigbee.

Amazon Echo Dot 4

Głośniki można zamawiać z tej strony internetowej (Echo Dot 4, Echo 4), a przewidywany czas dostawy to 7 dni kalendarzowych.