Amazon
fot. Amazon

Amazon wprowadza Auto Mode w aplikacji Alexa

Amazon chce sprawić, aby korzystanie z telefonu w samochodu było bezpieczniejsze oraz łatwiejsze. Firma wprowadziła funkcjonalność Auto Mode w aplikacji Alexa. Ta funkcja ma zmienić smartfona kierowcy w urządzenie z dużymi przyciskami oraz przyjaznym interfejsem.

Coraz więcej firm technologicznych optymalizuje swoje rozwiązania do korzystania z nich bezpośrednio podczas jazdy samochodem. Tym razem do całej stawki dołącza Amazon. Amerykańska marka wprowadza funkcję Auto Mode dla aplikacji Alexa, która ma się przełożyć na tryb przyjazny dla kierowcy. To nic innego, jak szybka zmiana aplikacji i jej interfejsu w tryb pozwalający na komfortowe wciskanie odpowiednich opcji.

Amazon wprowadza Auto Mode do Alexy

Tryb Auto Mode wprowadzony do aplikacji Alexa zapewnia prostotę obsługi dzięki wykorzystaniu czterech ekranów: strony głównej, nawigacji, komunikacji oraz odtwarzania. Ekran główny zawiera skróty do wstrzymywania lub odtwarzania źródła multimediów, nawigacja oczywiście kieruje do celu, a ostatni z trybów pozwala na wykonywanie połączeń.

Co ciekawe, ekran nawigacji w nowym trybie, który udostępnia Amazon pozwala na tworzenie skrótów do ulubionych lokalizacji. Użytkownik może także poprosić Alexę o znalezienie nowego miejsca. Tryb automatyczny pozwoli wyświetlić listę wyników zawierającą tylko najbardziej istotne informacje.

Amazon
fot. Amazon

Kto będzie mógł z tego skorzystać?

Amazon wprowadza Auto Mode na urządzenia korzystające z systemu Android oraz iOS. W najbliższych tygodniach całe rozwiązanie ma być dostępne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, a także w Australii, Francji, Niemczech, Indiach, Włoszech, Nowej Zelandii oraz Hiszpanii. Wiadomo również, iż dostępność nowej funkcjonalności zostanie rozszerzona wraz z czasem.

Oprócz Auto Mode, Amazon w USA uruchamia również funkcję związaną z dojazdami. Po zadaniu odpowiedniego pytania Alexie, firma udostępni informacje dotyczące czasu dojazdu oraz pogody na zewnątrz.