Anker Nebula 4K
Anker Nebula 4K

Im więcej przydatnych przycisków na pilocie, tym lepiej? Jeśli tak uważasz, przystawka Anker Nebula 4K jest dla Ciebie

Czego jak czego, ale przystawek do telewizorów z zainstalowanym systemem Android TV na rynku nie brakuje. Wybierać możemy spośród urządzeń oferowanych przez samo Google, jak również bardzo popularnych modeli od Xiaomi, poszczególnych dostawców VoD i wielu innych. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć jak najwięcej możliwości dzięki wciśnięciu jednego przycisku na pilocie, powstała kolejna – Anker Nebula 4K.

Jest czymś niezwykle trudnym, by stać się innowatorem na tak silnie obsadzonym rynku. W końcu, jakie kolejne funkcje można dodać do prostej przystawki do telewizora, by jej cena pozostała na niskim, albo wręcz bardzo niskim poziomie, a mimo tego klienci otrzymali coś oryginalnego, co sprawi, że sięgną po wyrób konkretnej firmy? Amerykański Anker stwierdził, że tym czymś, co zmieni zwykłą przystawkę w ciekawszą od innych będzie… pilot zdalnego sterowania.

Czy takie podejście ma sens? Jeśli zagłębimy się w parametry techniczne przystawki nieco bardziej, okaże się, że coś w tym jest, a producent, istotnie, zaoferował coś, czego klienci, zwłaszcza ci najbardziej wygodni, mogą oczekiwać.

Anker Nebula 4K
Anker Nebula 4K

Im mniej przycisków na pilocie, tym lepiej? Wcale nie!

Od strony technicznej, przystawka Anker Nebula 4K to urządzenie jakich wiele. Urządzenie wyposażone w port HDMI 2.1 może wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K z efektem HDR, a dzięki systemowi Android TV 10, użytkownikowi, z całą pewnością, nie zabranie treści do obejrzenia. Za płynną pracę odpowiada 2 GB pamięci operacyjnej, a za pomieszczenie wszystkich, niezbędnych aplikacji – 8 GB pamięci na dane. Łączność? Tylko bezprzewodowa – WiFi 5 i Bluetooth 5.0. Cena przystawki, na amerykańskim Amazonie, to 89,99 dolarów.

Czym zatem wyróżnia się Anker Nebula 4K nad konkurentami? Ilością przycisków na pilocie:

Anker Nebula 4K
Anker Nebula 4K

Zgodnie z przedstawioną grafiką, znajdziemy tu, między innymi, aż cztery przyciski bezpośredniego dostępu do najpopularniejszych platform (YouTube, Prime Video, Netflix i Disney+), a dzięki aplikacji dostępnej w Sklepie Google Play, ich przypisanie można dowolnie modyfikować. Oprócz nich, przycisk aktywujący Asystenta Google (pilot posiada wbudowany mikrofon) a nawet przycisk aktywujący… przewodnik po programach w telewizorze, a także dwa kolejne, by komfortowo skakać po kanałach.

Anker Nebula 4K – najlepsze rozwiązanie dla wygodnych

Jeśli akurat poszukujesz przystawki do telewizora z Android TV, a funkcjonalność dołączonego do zestawu pilota jest dla Ciebie przydatna, możesz dokonać zakupu na amerykańskiej odsłonie Amazonu. Czy warto? To już zależy od indywidualnych preferencji.