Chromecast Google TV
Do wyboru do kolory, w pastelowych odcieniach, fot. zrzut ekranu z prezentacji

Chromecast z Google TV z bardzo ważną aktualizacją. Warto zainstalować jak najszybciej

W sieci pojawiły się doniesienia o tym, że urządzenia Chromecast z Google TV otrzymały bardzo istotne uaktualnienie. Choć paczka do pobrania jest niewielka, lista zmian robi wrażenie i wręcz prosi o to, by przeprowadzić aktualizację jak najszybciej.

Urządzenia Google Chromecast to jedne z najpopularniejszych przystawek do telewizorów, również w Polsce. Kolejna, czwarta iteracja Chromecasta z Google TV dzielnie walczy o palmę pierwszeństwa z przystawką sprzedawaną przez Xiaomi, nie tylko na płaszczyźnie funkcjonalności, ale również ceny.

To produkt stosunkowo krótko obecny na rynku, dlatego nie dziwi, że producent wypuszcza bardzo istotne aktualizacje, zwiększające jego możliwości. Jak donosi serwis Android Authority, pierwsi klienci otrzymali już możliwość pobrania najnowszej paczki aktualizacyjnej. Ta, choć liczy sobie zaledwie 166 megabajtów, jest naprawdę istotna.

Chromecast z Google TV – lista zmian w oprogramowaniu QTS1.210311.005

Uaktualnienie otrzymało numer QTS1.210311.005 i składa się z następujących poprawek:

  • zaawansowane ustawienia wideo: format HDR, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, format koloru;
  • usprawnienia HDMI Hotplug by jeszcze szybciej dobierać optymalne ustawienia dla danego telewizora;
  • optymalizacja WiFi do pracy na częstotliwości 5 GHz i z routerami mesh;
  • wyeliminowanie problemu zanikania dźwięku przez Bluetooth w niektórych aplikacjach;
  • możliwość konfiguracji HDMI-CEC do włączania/wyłączania telewizora;
  • poprawki bezpieczeństwa datowane na kwiecień 2021 roku.

Z przedstawionej listy zmian wynika, że aktualizacją powinni zainteresować się przede wszystkim ci klienci, którzy korzystają z routerów 5 GHz oraz mesh, a także chcieliby, przy pomocy Chromecasta, włączać i wyłączać kompatybilny telewizor. Nie bez znaczenia, z perspektywy jakości obrazu, jest również rozszerzenie możliwości kontroli nad trybem wyświetlania.

Choć niewielki rozmiar aktualizacji może zachęcać do jej pominięcia, z pewnością warto tego nie robić i zaktualizować Chromecasta jak najszybciej.