AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com
AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com

Pierwszy na świecie zestaw głośnomówiący z technologią rozpoznawania głosu

Czy zdarza Ci się być na ważnej rozmowie, kiedy nagle słyszysz w tle rozmowy dzieci lub inne hałasy? AnkerWork zaprezentowało nowe urządzenie, które może rozwiązać ten problem raz na zawsze, zapewniając, że podczas rozmów słyszany jest tylko Twój głos.

Coś więcej niż zwykły zestaw głośnomówiący

Ten gadżet to ma być coś więcej niż zwykły zestaw głośnomówiący. To według producenta prawdziwa nowość w świecie technologii. Jego największą zaletą jest technologia rozpoznawania głosu, czyli zdolność do identyfikacji i reagowania tylko na konkretny ton. Dzięki zastosowaniu algorytmów akustycznych oraz lokalnemu chipowi NPU do obliczeń w czasie rzeczywistym, system dokładnie rozpoznaje ludzkie głosy docelowe i eliminuje pozostałe. Innymi słowy, urządzenie rozpoznaje tylko głos użytkownika i redukuje hałas tła, szczególnie dźwięki od innych osób, takie jak rozmowy dzieci w tle, kiedy jesteś w domu. Nikt w trakcie rozmowy nie usłyszy nic więcej poza tym co chcemy przekazać, nawet podczas niespodziewanych lub nagłych spotkań.

AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com)
AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com)

Urządzenie to wyposażone jest w głośnik o mocy 5 watów, który zapewnia jasne i czyste brzmienie, rozpraszające się na 360 stopni. Dodatkowo jego konstrukcja wspiera niskie częstotliwości, dzięki czemu basy są głębokie i mocne. AnkerWork S600 ma również funkcję inteligentnego korektora, który pozwala dostosować dźwięk do swoich potrzeb, czy to podczas pracy, czy relaksu.

AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com
AnkerWork S600 (źródło: us.ankerwork.com)

Użyć go można także z powodzeniem jako stojaka na telefon, który da się ustawić pod różnymi kątami do 70 stopni. Dzięki temu można będzie umieścić telefon w dogodnym miejscu i korzystać z niego jako z kamery internetowej, nie używając rąk. Co więcej, ten model jest także ładowarką bezprzewodową Qi2 o mocy 15 watów, co oznacza, że szybko naładuje kompatybilne urządzenia.

AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com)
AnkerWork S600 (źródło: kickstarter.com)

Kampania crowdfundingowa trwa

AnkerWork s600 Speakerphone dostępny jest na platformie Kickstarter.com w aktualnej cenie około 459 złotych (113 dolarów) w najtańszej opcji zawierającej urządzenie oraz ładowarkę Anker 30 W. Do tego należy doliczyć koszt wysyłki do Polski, czyli około 100 złotych (25 dolarów). Cena regularna urządzenia ma wynosić około 730 złotych (180 dolarów). Oczywiście przy założeniu, że projekt dojdzie do skutku, a jak wiemy różnie z tym bywa.