Viomi SE / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Aplikacja Xiaomi Home w połączeniu z Viomi SE / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Aplikacja Xiaomi Home zaktualizowana o ciemny motyw

Zapewne wielu z Was zaczęło przygodę z Internet of Things za sprawą produktów pewnego producenta z Państwa Środka. Niemal wszystkimi urządzeniami, zarówno spod szyldu Xiaomi jak i firm-córek, zarządza się z poziomu aplikacji Xiaomi Home, która nareszcie została wzbogacona o ciemny motyw.

Aplikacja Xiaomi Home gości stale na moim smartfonie od mniej więcej roku, kiedy w moim pokoju pojawił się Xiaomi Smart Sensor Set. Od tamtego czasu, przez moje ręce przewinęło się sporo urządzeń, które obsługiwałem z jej poziomu – zarówno tych prywatnych, jak i testowych, których recenzje możecie przeczytać na łamach oiot.pl. Nie szukając daleko – ostatnio był to oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H.

Dosłownie parę chwil temu, sięgnąłem po smartfona, żeby przygasić światła w pokoju i… coś mi nie zagrało. Znacie to uczucie, kiedy patrzycie na coś i wiecie, że coś się zmieniło, ale… nie wiecie co? No, to po tytule tego wpisu już wiecie co ;).

Xiaomi Home otrzymało ciemny motyw

Xiaomi Home, czy też jak kto woli Mi Home, otrzymało dzisiaj aktualizację do wersji 6.1.701, która – jak wynika również z changelogu w Sklepie Play wzbogaca aplikację o tryb ciemny. Co ciekawe, z portalu APK Pure wynika, jakoby aplikacja z ciemnym motywem pojawiła się już 29. stycznia, zaś włoskie źródła pisały o trybie nocnym jeszcze kilka dni wcześniej.

Wygląda więc na to, że aktualizacja jest udostępniana stopniowo i dopiero dzisiaj zawitała… do Polski? Do mnie? Tego nie jestem w stanie stwierdzić ze stuprocentową pewnością, ale nawet jeśli jeszcze nie macie trybu ciemnego aplikacji Xiaomi Home, to jedno jest pewne – pojawi się tam w najbliższym czasie ;).

Jak włączyć tryb ciemny w Xiaomi Home?

Przyznam szczerze, że nie udało mi się nigdzie wypatrzeć takiej opcji w ustawieniach samej aplikacji. Istnieje więc spora szansa, że motyw Mi Home dopasowuje się do motywu systemu operacyjnego naszego smartfona. Czyżby posiadacze smartfonów ze starszymi wersjami Androida musieli obejść się ze smakiem?