Doczekaliśmy się! AirTags w końcu dostępne!

Doczekaliśmy się! AirTags w końcu dostępne!

Kilka godzin temu pisaliśmy, że to właśnie dziś, 20 kwietnia 2021 roku, lokalizatory Apple AirTags ujrzą światło dzienne. Informacje, nareszcie, okazały się prawdziwe i wiemy już o nich niemal wszystko.

Apple AirTags to miniaturowe lokalizatory, które pomagają odnaleźć zagubione przedmioty jak klucze, portfele, torebki czy nawet zwierzęta domowe. Dzięki dostępnym akcesoriom można połączyć je właściwie z czym tylko chcemy. Zgodnie z przewidywaniami, otrzymały kształt pastylki, przypominający nieco płaskie baterie.

Apple AirTag fot. Apple
Apple AirTag fot. Apple

Do ich odnalezienia będzie służyć usługa Apple Find, działająca dzięki namierzaniu AirTags przez iPhone’y. Co istotne, nie tylko przez urządzenie należące do posiadacza danego AirTags, ale wszystkich użytkowników korzystających z usługi Apple Find. Firma z Cupertino zrobiła jednak sporo, by zadbać o prywatność użytkowników.

Apple AirTag fot. Apple
Apple AirTag fot. Apple

Znaleziony sposób na prywatność

Zgodnie z zapewnieniem firmy Apple, AirTags służą do śledzenia przedmiotów, nie ludzi. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że iPhone’y będą w stanie automatycznie informować o odnalezieniu obcego AirTaga w bezpośredniej bliskości. Sam niepożądany AirTag również powiadomi o swojej obecności, emitując sygnał dźwiękowy.

Apple AirTag fot. Apple
Apple AirTag fot. Apple

Na tę chwilę, podejście Apple wydaje się daleko wyprzedzać lokalizatory Galaxy SmartTag, w którym bardzo prosta, ręcznie aktywowana funkcja wyszukiwania obcych tagów wygląda na dosztukowaną naprędce.

AirTags mogą posłużyć naprawdę długo

Sporym atutem AirTags jest wymienna bateria, wystarczająca nawet na rok użytkowania. Dzięki temu użytkowanie pojedynczej pastylki wydłuży się o tyle, o ile tylko będziemy chcieli. W bezproblemowej eksploatacji pomagać będzie również paleta atrakcyjnych stylistycznie akcesoriów, pozwalających dopasować wygląd AirTaga do monitorowanego urządzenia.

Apple AirTag fot. Apple
Apple AirTag fot. Apple

Ceny, dostępność

Zamówienia na lokalizatory Apple AirTags będzie można składać już od najbliższego piątku, 23 kwietnia, a pierwsze egzemplarze zostaną rozesłane do klientów tydzień później. Pojedynczy AirTag został wyceniony na 29 dolarów amerykańskich. Można również nabyć je w czteropaku za 99 dolarów amerykańskich, oszczędzając tym samym równowartość pojedynczej sztuki.

Apple AirTag fot. Apple
Apple AirTag fot. Apple

Cena AirTag w Polsce

Szybka aktualizacja i wiemy już, ile AirTag będzie kosztować w Polsce!

Ceny AirTag w Polsce:

  • 159 złotych,
  • cztery w zestawie: 549 złotych.